Somonino. Nieznany sprawca "wysadził" bankomat i okradł go

poniedziałek, 18 lutego 2019 r., 07:22
fot. archiwum

W nocy z niedzieli na poniedziałek nieznany sprawca dokonał kradzieży pieniędzy z jednego z bankomatów na terenie Somonina. Jak udało się nam ustalić sprawca podłożył pod niego ładunek wybuchowy i w ten sposób wydobył pieniądze.

Do zdarzenia doszło około godz. 3.30, w nocy z niedzieli na poniedziałek.

- Policjanci zostali powiadomieni przez wojewódzkie centrum powiadamiania ratowniczego o wysadzeniu bankomatu w Somoninie. Znajdował się on w jednym z budynków. Funkcjonariusze, którzy udali się na miejsce, potwierdzili, że doszło do eksplozji. Na miejscu trwają czynności. Pracują policjanci z Kartuz i z Gdańska. Szukani są ewentualni świadkowie zdarzenia. Dążymy do jak najszybszego ustalenia sprawców - mówi starsza sierżant Daria Olchowik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Do sprawy wrócimy.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.