Dominika Jelińska finalistką konkursu o pułkowniku Kuklińskim

poniedziałek, 18 lutego 2019 r., 11:03
fot. nadesłane

Dominika Jelińska uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie zajęła drugie miejsce w czwartej edycji Pomorskiego Konkursu o Pułkowniku Kuklińskim - Zwycięska Misja.

W piątek 8 lutego 2019 w Zespole Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni odbyła się Gala finałowa IV Pomorskiego Konkursu Pułkownik Kukliński - Zwycięska Misja. Uczennica I Technikum Informatycznego, zajęła II miejsce w konkursie, którego zadaniem konkursowym było przygotowanie prezentacji multimedialnej przedstawiającej sylwetkę i działalność Ryszarda Kuklińskiego. Opiekunem Dominiki Jelińskie w konkursie była Krystyna Kaczorowska.

Celem konkursu było rozpropagowanie wiedzy na temat Ryszarda Kuklińskiego oraz zachęcenie młodzieży do samodzielnych badań i poszukiwań historycznych.

W tym roku przypada 15 rocznica śmierci pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. Przez szereg lat przekazywał Amerykanom tajne informacje dotyczące wojsk Układu Warszawskiego oraz nuklearnych planów ZSRR. Przez wielu uważany był za zdrajcę. Pułkownik, oczyszczony z zarzutów i zrehabilitowany, mógł wrócić do Polski. Odwiedził ojczyznę tylko raz, w 1998 roku. Wygłosił w Sejmie przemówienie do posłów i senatorów

-,, Miłość żąda ofiary i wierności, wierności dla jednego Boga i jednej, jedynej ojczyzny- Polski"- mówił płk Kukliński odbierając tytuł honorowego obywatela Krakowa.

nadesłane/ZSP Przodkowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.