Fontanna na kartuskim Rynku została uszkodzona - ktoś najechał na płytę samochodem

poniedziałek, 18 lutego 2019 r., 14:18
fot. NL

W poniedziałek uszkodzona została fontanna na Rynku w Kartuzach. Na płytę, pod którą znajdują się dysze najechał samochód i doprowadził do ich zapadnięcia. Wielkość strat ma zostać oszacowana po południu.

Na środku kartuskiej fontanny znajduje się wielka dziura. Płyty, które znajdują się na jej powierzchni zapadły się.

- Ktoś nieodpowiedzialny wjechał na płytę Rynku i uszkodził płyty nawierzchniowe fontanny. Wszystko wskazuje na to, że uszkodzeniu uległa też jedna z dysz - informuje Wojciech Jaworowski, zastępca burmistrza Kartuz.

Jak dodał wiceburmistrz, w poniedziałkowe popołudnie na miejscu ma pojawić się wykonawca inwestycji. Po oględzinach będzie można oszacować wysokość strat.

- Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu, ustaliliśmy sprawcę. Gmina będzie dochodzić refundacji kosztów naprawy - dodał Wojciech Jaworowski.

Fontanna po zimowej przewie, ma zostać ponownie uruchomiona w kwietniu. Jak zaznaczył wiceburmistrz do tego czasu uszkodzenia zostaną naprawione.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.