Dzień Bezpiecznego Internetu w Mściszewicach

poniedziałek, 18 lutego 2019 r., 19:00
fot. nadesłane

"Działajmy razem"- takie hasło przyświecało obchodom Dnia Bezpiecznego Internetu już po raz kolejny organizowanego w Zespole Szkół w Mściszewicach. Celem akcji było promowanie pozytywnych zastosowań internetu oraz przeciwdziałanie hejtom.

Uczniowie z Mściszewic wzięli udział w kolejnej edycji Dnia Bezpiecznego Internetu, podczas którego poznali pozytywne aspekty korzystania z internetu. Dowiedzieli się również jak uniknąć oraz w jaki sposób należy sobie radzić z hejtem w sieci. Koordynatorami akcji byli Anna Wica, Anna Bronk, Mirosława Warmowska, Wojciech Warmowski.

- Miesiąc luty jest miesiącem akcji DBI. W piątek 7 lutego podsumowaliśmy działania związane z Dniem Bezpiecznego Internetu, które były poprzedzone lekcjami informatyki, lekcjami z wychowawcami, projekcjami filmów, wykonywaniem ulotek i prac plastycznych na temat bezpieczeństwa, tolerancji i kultury w sieci. Na tegorocznym apelu, a prowadzimy akcję co roku, zajęliśmy się w szczególności tematem hejtu. - wyjaśniają koordynatorzy akcji.

- Chcieliśmy uwrażliwić młodzież szkolną na problem obrażania w Internecie, że w kwestii obrażania w Internecie kluczowe jest rozważne reagowanie na to zjawisko. Reagować powinni wszyscy, zarówno ofiary, jak i świadkowie hejtu. - dodają.

W trakcie apelu uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych oraz obejrzeli krótki filmu pt. "Dodaj nieznajomego", który stał się okazja do dyskusji dotyczącą obrażania w Internecie. Dziesięciu chętnych uczniów zmierzyło się z rozsypanką wyrazową i ustaliło 10 zasad, które pozwolą uniknąć przykrych sytuacji w sieci oraz pokazały jak reagować na hejt.

Z kolei grupa teatralna działająca pod opieką Anny Wica oraz Anny Bronk zaprezentowała przybyłym gościom oraz młodzieży szkolnej przedstawienie pt. "Internet to nie wszystko".

Spektakl opowiadał historię o Księciu, który obchodził urodziny. Z tej okazji zaprosił swoich znajomych na imprezę. Podczas uroczystości przeżywa rozczarowanie. Znajomi złożyli mu życzenia przez Facebooka, na żywo nie zdobył się na to nikt, nie wspominając już o prezentach. Siostry Kopciuszka i reszta gości, ciągle online, wystawiają zdjęcia na facebooka i relacjonują przebieg imprezy nie przejmując się solenizantem. Nagle pojawia się skromna dziewczyna, która składa mu życzenia osobiście i wręcza prezent, który zrobiła samodzielnie znajdując pomysł i sposób wykonania w Internecie. Opowiada o tym pokazując możliwości jakie drzemią w Internecie, budząc tym samym sympatię Księcia.

Na zakończenie wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego, w którym udział wzięło 55 uczniów z Gminy Sulęczyno. Zadaniem uczestników było wykonanie prezentacji multimedialnej lub pracy plastycznej promującej pozytywne zastosowania internetu, tolerancję oraz tworzenia kultury zrozumienia w sieci.

Oprac. SG
nadesłane/ Mirosława Warmowska

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.