Kartuscy kickboxerzy - Rafał Jaszczuk i Armin Wilczewski ze złotem na turnieju w Słowacji

wtorek, 19 lutego 2019 r., 07:40
fot. nadesłane

Rafał Jaszczuk, Armin Wilczewski oraz Adam Kryszewski stanęli na najwyższych stopniach podium podczas Międzynarodowego Turnieju Slovak Open. Kick-boxerzy Rebelii w Bratysławie zaprezentowali znakomita formę wygrywając szereg walk.

Wysoka formę zaprezentowali zawodnicy Rebelii Kartuzy wygrywając w trzech formułach wagi Super Ciężkiej. Bardzo dobrze zaprezentował się Rafał Jaszczuk zdobywając złoto w konfrontacji Kick-light oraz Light-contact wagi królewskiej seniorów. Żadnych złudzeń co do zwycięstwa nie pozostawił Armin Wilczewski pewnie tryumfując w kategorii superciężkiej Kadetów kick-light. Do pierwszego miejsca na podium niewiele zabrakło Adamowi Kryszewskiemu, który w kategorii 74 kg niejednogłośną decyzją sędziów uległ w walce finałowej aktualnemu medaliście Mistrzostw Europy.

Solidne walki stoczyli: Nikola Zaborowska - kategoria 46 kg LC i KL, Bartłomiej Leykowski - kategoria 84 kg KL i i Joachim Żołnowski - kategoria 94 kg KL, którzy jednak w walkach półfinałowych musieli uznać wyższość oponentów. W pierwszych walkach odpadli: debiutant na scenie międzynarodowej Mateusz Wenzierski 69 kg KL oraz Damian Jóskowski 79 kg KL.

Międzynarodowy Turniej Slovak Open przyciągnął 905 zawodników z siedmiu państw Europejskich. W prestiżowych zawodach o tytuł Slovak Open walczyły drużyny z Austrii, Czech, Węgier, Serbii, Polski, Ukrainy i Słowacji.

Słowacki turniej był ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w kickboxingu, które odbędą się w dniach 15-17 marca w Kartuzach.

- Pragniemy gorąco zaprosić wszystkich fanów sportu do czynnego udziału w czempionacie polski, który rozpoczyna się 16 marca od godz 8 w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Piłsudskiego 10 w Kartuzach. Ponadto pragniemy gorąco podziękować mecenasom kartuskiego sportu, których pomoc była niezbędna na tak odległy wyjazd, nasze ukłony kierujemy do sponsorów Artura Słabka i Roberta Roda - Kartuski Klub Kickboxingu Rebelia

Oprac. SG
nadesłane/KKK Rebelia

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.