Artur Dzienisz jednym z najlepszych murarzy w Polsce

wtorek, 19 lutego 2019 r., 13:09
fot. nadesłane

Artur Dzienisz uczeń Zespołu Szkól Technicznych w Kartuzach znalazł się w czołówce najlepszych młodych fachowców w kraju zajmując trzecie miejsce w kategorii murarz na ogólnopolskim turnieju "Złota Kielnia".

W dniach 13 - 14 luty w Poznaniu w trakcie Międzynarodowych Targów Budownictwa "Budma" w Poznaniu odbył się finał centralny Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia", przeznaczony dla uczniów Branżowej Szkoły I stopnia.

W tym roku, w ramach kwalifikacji B.18 - wykonywanie robót murarskich i tynkarskich (murarze), do finału centralnego zakwalifikował się uczeń klasy 2 bw Zespołu Szkół Technicznych - Artur Dzienisz.

Stało przed nim nie małe wyzwanie, gdyż pierwszego dnia zmierzył się z godzinnym testem na temat wiedzy budowlanej, zaś następnego czekało na niego wymurowanie narożnika wraz z ociepleniem i oblicowaniem cegłą klinkierową. Artur okazał się jednym wśród najlepszych murarzy w kraju i uplasował się ostatecznie na trzecim miejscu.

Rywalizacja uczniów w turnieju sprawdza ich wiedzę zawodową i umiejętności praktyczne w wyuczonym zawodzie. Warto nadmienić, że "Złota Kielnia" to konkurs rangi olimpiady budowlanej i zwalnia on laureatów z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w części teoretycznej, z końcowym wynikiem 100%.

Oprac. SG
nadesłane/D. Syldatk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.