Śledztwo ws. eksplozji w bankomacie w Somoninie przejęła KWP Gdańsk

wtorek, 19 lutego 2019 r., 14:00
fot. NL

Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku będą prowadzić dochodzenie w sprawie eksplozji i kradzieży z bankomatu przy Urzędzie Gminy w Somoninie.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło z niedzieli na poniedziałek, około godz. 3 w nocy. Nieznany sprawca lub sprawcy podłożyli ładunek wybuchowy pod bankomat przy Urzędzie Gminy w Somoninie i wyciągnęli znajdujące się w nim pieniądze.

Na miejscu w poniedziałek pracowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Jak poinformowała we wtorek Daria Olchowik, śledztwo w sprawie przejęli mundurowi z Gdańska.

Eksplozja doprowadziła do popękania szyb i drzwi wejściowych od Urzędu Gminy. W związku z tym wejście do placówki od głównej ulicy jest zamknięte. Petenci mogą korzystać z wejścia z drugiej strony budynku.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.