Ruszył nabór wniosków o stypendia sportowe starosty

wtorek, 19 lutego 2019 r., 15:50
fot. archiwum

Do 5 marca kluby i stowarzyszenia sportowe mogą składać wnioski o przyznanie stypendiów sportowych starosty kartuskiego. Zawodnik odnoszący sukcesy na arenie międzynarodowej może uzyskać miesięczne wsparcie wynoszące nawet 1.500 zł brutto.

Zgodnie z regulaminem, stypendium może otrzymać zawodnik, mieszkający na terenie powiatu kartuskiego, który uprawia dyscyplinę sportu we współzawodnictwie organizowanym przez polski związek sportowy lub podmioty działające z jego upoważnienia albo dyscyplinę w sportach osób niepełnosprawnych.

Miesięczne stypendium może wynieść nawet do 1500 zł (brutto) dla uczestników Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy i członków kadry olimpijskiej lub 1000 zł (brutto) dla medalistów Mistrzostw Polski, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, zawodników kadry narodowej, zawodników najwyższej klasy rozgrywkowej w danej dyscyplinie sportowej.

Wsparcie wypłacane jest miesięcznie i może być przyznane na okres do 12 miesięcy. Z wnioskiem o przyznanie stypendium może wystąpić klub sportowy lub stowarzyszenie kultury fizycznej.

Formularze wniosków dostępne są na stronie www.kartuskipowiat.pl.

Wnioski należy złożyć w Wydziale Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Kartuzach przy ul. Gdańskiej 26. Termin składania podań upływa 5 marca.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.