Narciarze Cartusii na zawodach w Kotlinie Kłodzkiej

środa, 20 lutego 2019 r., 14:20
fot. nadesłane

W miniony weekend w Kotlinie Kłodzkiej odbyły się ogólnopolskie zawody narciarskie. Udany start zaliczyli zawodnicy Cartusii - Janusz Meissner i Rafał Koryciński, zajmując wysokie lokaty na swoich dystansach.

W pierwszym dniu w Bielicach - gmina Stronie Śląskie odbyła się czwarta edycja najdłuższego w Polsce maratonu narciarskiego "Ultrabiel". W biegu głównym na dystansie 60 km stylem klasycznym startował Janusz Meissner, który na trudnej trasie w gronie 53 narciarzy zajął 13 miejsce i 2 w swojej kategorii wiekowej. Zaś w biegu średnim, w którym udział wzięło ok 130 zawodników, na dystansie 20 km Rafał Koryciński zajął 6 miejsce (3 w kategorii wiekowej).

Podczas drugiego dnia narciarskich zmagań, które odbyły się w miejscowości Spalona (gmina Bystrzyca Kłodzka) odbył się XXX Bieg Bystrzycki na dystansie 15km w stylu dowolnym. W tym biegu wśród 77 narciarzy, na równie wymagającej trasie "do łyżwy" Rafał Koryciński zajął ponownie szóste miejsce, a Janusz Meissner 29 miejsce.

Przed zawodnikami Cartusii jeszcze kilka startów w tym sezonie. Najbliższy odbędzie się w Szklarskiej Poręby - wszyscy zawodnicy kartuskiego klubu będą brać udział w biegach na różnych dystansach w ramach festiwalu Biegu Piastów w Jakuszycach.

Oprac. SG
nadesłane/Janusz Meissner

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.