Trwa rozbudowa OSP w Skrzeszewie

środa, 20 lutego 2019 r., 14:42
fot. nadesłane/UG Żukowo

Skrzeszewscy strażacy mają powód zadowolenia. Rozpoczęto bowiem rozbudowę ich remizy. Przekazanie placu budowy nastąpiło pod koniec grudnie ubiegłego roku, a pierwsze prace ruszyły pod koniec stycznie br. Zakończenie inwestycji planowane jest na lipiec br. Koszt inwestycji to około 1,15 mln zł.

Aktualnie kończą się prace związane z fundamentowaniem obiektu i przygotowaniem do kolejnego etapu, czyli rozpoczęcie budowy murów.

Projekt przewiduje powiększenie remizy o garaż dwustanowiskowy na samochody strażackie oraz część biurowo - socjalną i 13-metrową wieżą oraz zespół toalet dla świetlicy znajdującej się w istniejącym budynku. Zaplanowano też zagospodarowanie terenu. Dzięki tej inwestycji budynek OSP powiększy się o prawie 300 metrów kw., czyli prawie tyle ile ma "stary" obiekt.

Wykonawcą jest firma Usługi Remontowo-Budowlane Wojciech Cyrzan. Koszt inwestycji wyniesie około 1,15 mln zł. Pieniądze na ten cel w całości pochodzą z budżetu żukowskiej gminy.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.