Dlaczego warto wystawiać faktury online

środa, 20 lutego 2019 r., 15:23

Niektórzy przedsiębiorcy dalej nie ufają fakturom elektronicznym. Może być to spowodowane brakiem wiedzy o tym jakie to proste, czy lękiem o bezpieczeństwo wystawionych dokumentów. Warto jednak dostrzec zalety takiego rozwiązania i zacząć je stosować. Sprawdź, dlaczego wystawianie fakturowanie online to rozwiązanie właśnie dla Ciebie.

- Faktury elektroniczne, to nic innego jak dokumenty przesyłane do klienta w formie pliku elektronicznego.

- Niebywałą zaletą takiego rozwiązania jest szybkość w dotarciu do klienta. Dokument takie jest u adresata już w kilka sekund.

- Wystawianie faktur online to ekologiczne rozwiązanie. Dokument taki nie musi być drukowany, co przekłada się na bardzo dużą oszczędność papieru.
 
Pomimo tego, że wielu przedsiębiorców wciąż obawia się rozwiązań elektronicznych, to wystawianie faktur online cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Warto zwrócić uwagę, że faktura elektroniczna, to nic innego jak klasyczny dokument, tylko zawarty w pliku elektronicznym, najczęściej w formacie PDF. Faktura taka jest w pełni zgodna z prawem.

Jedną z najczęściej chwalonych właściwości, którą zapewnia wystawianie faktur przez Internet, jest szybkość tego rozwiązania. Faktury online są dostępne dla odbiorcy już w kilka sekund. Jedyne co musisz zrobić, to przygotowany plik wysłać do klienta. Poczta e-mail jest doskonałym sposobem, do przekazywania dokumentów. Pozwala to na duże oszczędności czasu i pieniędzy. Już nie potrzebujesz koperty, znaczka i wyprawy na pocztę. Należy też zwrócić uwagę, że krótki czas oczekiwania na fakturę spowoduje, że zapłata szybciej pojawi się na koncie.

Inny czynnik, który jest ważny to ekologiczność takiego rozwiązania. Faktury w formie elektronicznej nie muszą być drukowane, co bezpośrednio przekłada się na oszczędzanie papieru. Dodatkowo magazynowanie takich plików jest bardzo proste i może się odbywać w chmurze. Dzięki temu odnalezienie odpowiedniego pliku będzie bardzo proste.

Wiele osób zastanawiam się nad bezpieczeństwem takich rozwiązań. Należy pamiętać, że firmy, które zapewniają takie usługi, dbają o bezpieczeństwo plików. Wybór odpowiedniego dostawcy pozwoli Ci spać spokojnie, bez strachu o bezpieczeństwo Twoich dokumentów. Większość platform oferuje darmową próbę, co sprawia, że będziesz mieć możliwość sprawdzenia, czy ta konkretna platforma spełnia Twoje oczekiwania.
 
Elektroniczne faktury znajdą swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie spisywały się tradycyjne dokumenty, niezależnie czy w grę wchodzi sprzedaż detaliczna, czy faktoring.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.