Amator Kiełpino zamyka podium na turnieju Somonino Cup 2010

czwartek, 21 lutego 2019 r., 09:18
fot. nadesłane

W sobotę na hali sportowej w Kiełpinie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2010 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino. Był to siedemnasty turniej z cyklu Somonino CUP.

W zawodach udział wzięło 9 drużyn z województwa pomorskiego podzielonych na dwie grupy. Grupę A zdominowała drużyna Czarnych Pruszcz Gdański, która zdobywając komplet 12 pkt wygrała grupę. Obok niej awans do ćwierćfinałów uzyskały zespoły Amatora Kiełpino, KS Skorzewo (po 7 pkt) oraz Santany Wielki Klincz (3 pkt), zaś piąty FC 2011 Gowidlino (0 pkt) zagrał mecz barażowy o awans do ćwierćfinału.

W grupie B nie dotarła niestety wcześniej zgłoszona drużyna Sportingu Leźno i mecze w nimi były weryfikowane jako walkowery dla przeciwników. Zdecydowane pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw i bez straconej bramki zajęła Olimpia Osowa (12 pkt). Drugie miejsce lepszym stosunkiem bramek uzyskała Kaszubia Kościerzyna wyprzedzając Czarnych II Pruszcz Gdański (obie po 7 pkt). Wszystkie te drużyny uzyskały awans do ¼ finału, natomiast czwarte FC Gowidlino (3 pkt) uzyskało możliwość gry w meczu barażowym o ćwierćfinał.

Faza pucharowa turnieju rozpoczęła się od meczu barażowego o awans do ćwierćfinału pomiędzy dwoma drużynami FC Gowidlino. Pierwszy zespół okazał się lepszy pokonując młodszych kolegów z FC 2011 2:0.

Kolejnym etapem były mecze ćwierćfinałowe, w których wygrywały zespoły wyżej sklasyfikowane po fazie grupowej. W pierwszym Czarni Pruszcz Gdański rozbiły FC Gowidlino 5:0. Kolejne spotkania były już bardziej wyrównane. Wpierw w derbach gminy Kaszubia Kościerzyna pokonała KS Skorzewo 2:0. W kolejnym Amator Kiełpino okazał się lepszy od Czarnych II Pruszcz Gdański wygrywając 2:1. W ostatnim meczu tej fazy Olimpia Osowa pokonała Santanę Wielki Klincz 1:0.

W meczach o miejsca 5-8 wpierw FC Gowidlino pokonało KS Skorzewo 3:1, a następnie Czarni II Pruszcz Gdański wygrali z Santaną Wielki Klincz 1:0.

Mecze półfinałowe stały na dość wysokim i ponadto wyrównanym poziomie. W pierwszym spotkaniu Czarni Pruszcz zaledwie o jedną bramkę okazali się lepsi od Kaszubi Kościerzyny wygrywając 1:0. Drugi mecz był jeszcze bardziej zacięty i mimo wielu okazji z obu stron nie padły żadne bramki. W rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy Olimpii Osowa pokonując Amator Kiełpino 2:0.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme nie padły żadne bramki i w serii rzutów karnych Santana Wielki Klincz w derbach gminy Kościerzyna wygrała z KS Skorzewo 1:0. Miejsce piąte zajęli Czarni II Pruszcz Gdański pokonując pewnie 3:0 FC Gowidlino. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Amatora Kiełpino pokonując Kaszubię Kościerzyna 3:0.

W finale spotkały się drużyny, które wygrały swoje grupy i nie doznały żadnej porażki w całym turnieju. Mecz był niezwykle zacięty i zakończył się wynikiem bezbramkowym, tak więc o końcowym zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. A te lepiej wykonywali zawodnicy Czarnych Pruszcz Gdański pokonując tym samym Olimpię Osowa 3:2.


Składy medalistów:

1. Czarni Pruszcz Gdański - Andrzej Mąka, Szymon Nowatkowski (2), Wiktor Telesiński (7), Mateusz Kamiński (4), Alan Jurczyk (2), Przemysław Czerwiński, Nikodem Kozierkiewicz (2)
2. Olimpia Osowa - Iwo Lejk (2), Mikołaj Forc (2), Jan Domalewski, Szymon Zalewski (1), Robert Trzeciak (1), Magdalena Curyła (1), Laura Łomska (1), Filip Kowalski (1)
3. Amator Kiełpino - Nikodem Lamk (8), Krzysztof Wójtowicz, Zbigniew Wójtowicz, Filip Magulski (2), Michał Rychert, Oliwier Rychert, Oliwier Litwin, Gracjan Kreft, Małgorzata Pettke (1), Krystian Worzała (2)

Klasyfikacja końcowa:

1. Czarni Pruszcz Gdański
2. Olimpia Osowa
3. Amator Kiełpino
4. Kaszubia Kościerzyna
5. Czarni II Pruszcz Gdański
6. FC Gowidlino
7. Santana Wielki Klincz
8. KS Skorzewo
9. FC 2011 Gowidlino

Wyróżnienia indywidualne:

- król strzelców: Nikodem Lamk (Amator Kiełpino)
- najlepszy bramkarz : Laura Łomska (Olimpia Osowa)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Wiktor Telesiński (Czarni Pruszcz Gdański)

Mariusz Lamk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.