Sierakowice. Młodzież dzieliła się płynem ratującym życie

czwartek, 21 lutego 2019 r., 10:03
fot. nadesłane

"Żyj zdrowo, daruj życie" - pod takim hasłem już po raz piąty uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Branżowej Szkoły Pierwszego Stopnia w Sierakowicach wzięli udział w akcji oddawania krwi. Drogocennym płynem podzieliły się 33 osoby oddając łącznie 6,300 litrów krwi.

We wtorek 5 lutego, już po raz piąty przed szkołą pojawił się krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Gdańska. Od godziny 9:00 do godziny 13:00 uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i lokalni mieszkańcy dzielili się życiodajnym płynem dającym nadzieję i ratującym życie.

Obowiązkiem każdego chętnego do oddania krwi było wypełnienie ankiety dotyczącej stanu zdrowia oraz rozmowa z lekarzem. W wyniku tegorocznej akcji zebrano 6,300 litrów krwi. Niestety nie udało pokonać się ubiegłorocznego wyniku. Do oddania krwi zarejestrowały się trzydzieści trzy osoby. Dwanaście z nich oddało krew pierwszy raz w życiu. Wśród zarejestrowanych były osoby, które chciały oddać krew, niestety ze względów zdrowotnych nie przeszły weryfikacji wstępnej.

- Cieszy nas fakt, że wśród nas są osoby, które potrafią bezinteresownie pomagać i dzielić się tym, co najcenniejsze - własną krwią. - podsumowują akcję organizatorzy.

Promocja krwiodawstwa i zaangażowanie szkolnych społeczności w taką akcję to jedno z działań, które szkoła podjęła w ramach kontynuacji konkursu powiatowego ,,Żyj zdrowo, daruj życie’’.

Oprac. SG
nadesłane/M. Leszczyk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.