Jak spakować samochód do wyjazdu wakacyjnego?

czwartek, 21 lutego 2019 r., 11:05
fot. nadesłane

Wakacje trwają i wiele z nas wybiera się na wakacyjny wyjazd. Podróżować na wakacje można na wiele sposobów, np. samolotem, pociągiem czy samochodem. Podróżowanie samochodem wciąż jest najbardziej popularnym środkiem transportu. Temat: "Jak spakować samochód do wyjazdu wakacyjnego?" wraca co roku, gdy zbliża się czas wakacji. Spakowanie samochodu, jak i bagaży zawsze okazuje się stwarzające trudność, zwłaszcza gdy nie mamy planu i na wyjazd zabieramy właściwie wszystko, nie zastanawiając się, co będzie nam tak naprawdę potrzebne. Okazuje się nierzadko potem, że spakowaliśmy o wiele za dużo rzeczy i ubrań, których jak się okazuje podczas wakacji nie używamy, bo się okazują zbędne.

Gdy zaczynamy pakować bagaże oraz samochód na wyjazd wakacyjny, warto sporządzić krótką listę rzeczy niezbędnych oraz rzeczy potrzebnych ''na zmianę'', przy czym co najważniejsze z pewnością jest, należy mieć na uwadze miejsce, gdzie wybierzemy się na wakacje, pogodę tam panującą oraz czas, jaki spędzimy na letnim wyjeździe. Gdy podczas wakacji, mieszkać będziemy w hotelach, stanie się to z pewnością ułatwieniem, gdyż hotele zapewniają niezbędniki kosmetyczne, takie jak płyny do kąpieli czy ręczniki. Podobnie, gdy wykupiliśmy wakacyjny pobyt wraz z wyżywieniem, wówczas nie ma potrzeby spakować do samochodu środków czystości, ręczników, naczyń oraz jedzenia, gdyż to znajduje się w asortymencie pokoju hotelowego. To, o czym warto pamiętać, pakując samochód na wyjazd na wakacje, to z pewnością długość trasy, którą planujemy pokonać i przerwy, które planujemy. To ważna sprawa, z uwagi na to, żeby zabrać tylko najważniejsze i faktycznie potrzebne rzeczy, takie jak wodę, soki czy przekąski, które z pewnością się przydadzą, zwłaszcza na dłuższych trasach i podczas wspomnianych już wcześniej przerw w trasie.

Pakując bagaże do samochodu, należy zachować właściwą kolejność, kierując się, tym, które z bagaży mogą być potrzebne już w trakcie podróży. Dzięki takiej taktyce układania bagaży, unikniemy konieczności wyładowywania wszystkiego z samochodu, w razie konieczności skorzystania np. z konkretnego kosmetyku, czy konieczności zażycia leków, a gdy okaże się, że są one na dnie walizki, która znajduje się na dnie wszystkich spakowanych do samochodu walizek oraz innych pakunków, przygotowanych na wyjazd. Istotne jest, gdy pakujemy walizki do samochodu układać je od największej do najmniejszej, a najpotrzebniejsze rzeczy umieścić w torebce czy w walizce ostatniej, która jest pakowana, albo zabrać ze sobą do auta. Jest to kolejny sposób, na uniknięcie niepotrzebnych poszukiwań w bagażach potrzebnych rzeczy. Sama umiejętność prawidłowego pakowania wakacyjnej walizki, okazuje się kluczem do sukcesu. Wyżej wspomniano, by ograniczać do niezbędnego minimum ilość zabieranych na wakacyjny wyjazd rzeczy oraz gadżetów. Świetnym rozwiązaniem, jest pakowanie swoich rzeczy w wersjach mini, lub zabierając ze sobą próbki stosowanych kosmetyków. Na rynku dostępnych jest wiele modeli specjalnych pojemników do przelewania szamponów, kremów i innych kosmetyków do buteleczek w małych pojemnościach. Taki zabieg stosowany podczas pakowania walizki świetnie się sprawdzi, przy zaoszczędzaniu miejsca w walizce.

Nie zabieramy tych rzeczy, które są w wyposażeniu pokoju czy apartamentu w którym będziemy mieszkać podczas wakacyjnego wyjazdu. Często zdarza się, że podczas pakowania samochodu, gdy wyjeżdżamy do domów nie mamy już miejsca na dosłownie nic w aucie. Stanie się tak, gdy podczas wyjazdu zrobimy większe zakupy, a nie weźmiemy tego pod uwagę, w momencie wybierania się na wakacje. Warto zawsze dobrze przemyśleć co jest do spakowania, ile i jakich rzeczy potrzebujemy tak naprawdę, co możemy kupić na miejscu i ile planujemy kupić pamiątek podczas wakacji.

Parking Modlin P7

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.