Niebawem modernizacja drogi Sulęczyno-Lemany

czwartek, 21 lutego 2019 r., 12:08
fot. AL

Niebawem ruszy budowa drogi powiatowej z Sulęczyna w kierunku Leman. Przetarg na wykonanie tej kilometrowej inwestycji za kwotę niemal 2,2 mln zł wygrała firma Dromos. W ramach zadania jezdnia zostanie poszerzona. Powstanie też chodnik i ścieżka rowerowa.

Na dniach nastąpi podpisanie umowy na wykonanie drogi powiatowej relacji Sulęczyno-Lemany. Przetarg na realizację inwestycji wygrało Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Dromos z Kartuz za kwotę niespełna 2,2 mln zł. Na kwotę tę poza środkami powiatu kartuskiego, będzie składało się także dofinansowanie pozyskane w ramach Lokalnej Grupy Działania oraz fundusze z budżetu gminy Sulęczyno.

W ramach projektu modernizacji poddany zostanie około kilometrowy fragment drogi.

- Przedmiotem zadania jest poszerzenie jezdni do sześciu metrów oraz budowa chodnika po jednej stronie jezdni oraz ścieżki rowerowej o długości prawie kilometra - mówi Andrzej Puzdrowski, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kartuzach.

Po realizacji tego zadania do przebudowy pozostanie jeszcze około dziewięciokilometrowy odcinek.

- Mamy już projekt i pozwolenie na budowę całego odcinka od Leman do Sulęczyna. Będziemy ubiegać się o dofinansowanie na wykonanie tego niemal dziewięciokilometrowego odcinka drogi. W zależności od możliwości finansowych kolejny etap wykonamy w całości bądź podzielimy na mniejsze odcinki - przyznaje szef ZDP w Kartuzach.

Przypomnijmy, że cały odcinek drogi Gowidlino-Sulęczyno liczy około 13 km. W 2015 roku przebudowie poddany został fragment od Gowidlina do Leman.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.