Skrzeszewo. Sołtys Elżbietę Klinkosz wybrano na kolejną kadencję

czwartek, 21 lutego 2019 r., 12:37
fot. Longina Templin

W żukowskiej gminie od 21 stycznia odbywają się zebrania wiejskie, podczas których wybierani są sołtysi. W środowy wieczór spotkanie sołeckie przeprowadzono w Skrzeszewie. Było ono 14. w żukowskiej gminie. Mieszkańcy zdecydowali w głosowaniu kto zostanie sołtysem i jaki będzie skład rady sołeckiej. Po raz piąty funkcję tę pełnić będzie Elżbieta Klinkosz. W niezmienionym składzie pozostała też rada sołecka.

Długa była lista działań i podejmowanych inicjatyw w minionej kadencji. Co udało się zrealizować? Zmodernizowano ulicę Słoneczną i Łąkową, rozpoczęto też modernizację ul. Dworskiej. Przebudowano ul. Gdańską od centrum wsi w kierunku Przyjaźni. Odprowadzono wodę i wybudowano parking przy OSP oraz przejście pomiędzy remizą a szkołą. Rozpoczęto rozbudowę strażnicy OSP. Dokończono budowę parkingu przy cmentarzu. Położony został chodnik przy drodze powiatowej. Odremontowano stację uzdatniania wody. Zakupiono i postawiono zbiorniki retencyjne. Powstały nowe punkty świetlne. To tylko część zrealizowanych zadań.

- W świetlicy wiejskiej odbywały się zajęcia taneczne, rękodzieła dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Organizowaliśmy festyny, Dzień Dziecka, dożynki, spotkania seniorów, integracyjne, opłatkowo - wigilijne, Dzień Matki i sobótki - wymieniała pani sołtys, przedstawiając sprawozdanie.

- Gościliśmy też uczestników maratonu Kaszubska Poniewierka. Organizowaliśmy prace społeczne z mieszkańcami na rzecz sołectwa. Dbałam również o osoby starsze schorowane, organizując dla nich paczkę świąteczną i dostarczałam je do domu w okresie Świąt Bożego Narodzenia - dodała.

Podziękowała wszystkim za pomoc w realizacji podjętych przedsięwzięć.

Sprawozdanie z minionej kadencji zostało przyjęte bez głosu sprzeciwu.

Z 994 mieszkańców uprawnionych do głosownia na zebranie przybyło 79 osób, które wytypowały tylko jednego kandydata na sołtysa - Elżbietę Klinkosz. Otrzymała ona 71 głosów "za" i pięć głosów "przeciw". Jedna karta nie została wykorzystana, a dwie były nieważne.

Kandydatów do rady sołeckiej było sześciu, z których wybrano czterech. Zostali nimi: Zbigniew Wolf (52 głosy), Robert Cylka (63 głosy), Robert Bronk (48 głosów) i Łukasz Słodzinka (56 głosów). To ten sam skład co w minionej kadencji.

W czasie, gdy komisja skrutacyjna w składzie: Patrycja Brylowska (przewodnicząca), Lucyna Konc i Katarzyna Czaja liczyła głosy, burmistrz Wojciech Kankowski przedstawił plany inwestycyjne dla Skrzeszewa, a także odpowiadał na pytania mieszkańców.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.