Tajemniczy osad w rzece Strzelenka. Sprawę wyjaśnia WIOŚ

piątek, 22 lutego 2019 r., 16:48
fot. nadesłane

Wędkarze alarmują, że w rzece Strzelenka przepływającej przez Pępowo gromadzi się biały osad. Sprawę zgłosili do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku. - Określenie czy doszło do zanieczyszczenia i ewentualnie jakiego rodzaju i określenie potencjalnego źródła, będzie możliwe po uzyskaniu wyników próbek wody - informuje Edyta Witka-Jeżewska, Pomorski Inspektor Ochrony Środowiska.

Wędkarze po raz kolejny interweniują w sprawie zanieczyszczenia rzek. Tym razem chodzi o przepływającą przez Pępowo rzekę Strzelenkę, gdzie gromadzi się biały osad osadzający się nie tylko na powierzchni wody, ale też przyrzecznych krzakach. O sprawie powiadomili Komendanta Powiatowego Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Kartuskiego Wojciecha Gilmeister. Ten z kolei powiadomił odpowiednie służby. Sprawę wyjaśnia teraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

- W dniu 22 lutego inspektorzy Wydziału Inspekcji Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku wraz z akredytowanym próbobiorcą Centralnego Laboratorium Badawczego Oddział w Gdańsku wykonali oględziny tereny oraz pobrali trzy próby wody oraz osadów z trzech różnych miejsc - informuje dr inż. Edyta Witka-Jeżewska, Pomorski Inspektor Ochrony Środowiska.

- Określenie, czy doszło do zanieczyszczenia i ewentualnie jakiego rodzaju i określenie potencjalnego źródła będzie możliwe po uzyskaniu wyników analiz próbek wód - dodaje.

Do sprawy wrócimy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.