Paulina potrzebuje pomocy. Wesprzyj zbiórkę na zakup protezy ręki!

sobota, 23 lutego 2019 r., 22:00
fot. nadesłane/UG Żukowo

Ponad siedemdziesiąt tysięcy złotych - to suma, która pozwoli Paulinie żyć tak, jak jej rówieśnicy i bez trudności wykonywać codzienne czynności. Taki jest koszt zakupu ruchomej protezy ręki. 15-latka z Miszewka urodziła się bez części lewego przedramienia. Proteza znacznie ułatwi jej codzienne funkcjonowanie. Przeszkodą w spełnieniu tego marzenia są pieniądze. Na platformie siepomaga.pl utworzono zbiórkę. Liczy się każda złotówka.

15-letnia Paulina jest mieszkanką Miszewka. Urodziła się z niewykształconą lewą ręką. Czynności, które innym przychodzą z łatwością - wiązanie butów, zapinanie guzików, upinanie włosów, dla niej pozostają olbrzymim wyzwaniem. Sama ich nie może wykonać. Będzie to możliwe, gdy dziewczyna zacznie korzystać z ruchomej protezy ręki. Dzięki niej Paulina będzie mogła być bardziej samodzielna. Niestety koszt protezy to ponad 70.000 złotych. Wsparcie z Narodowego Funduszu Zdrowia wynosi jedynie niecałe cztery procent, dlatego też rodzina nastolatki prosi o pomoc w spełnieniu jej marzenia.

- Do tej pory Paulina musiała żyć bez protezy, ponieważ pierwszą ruchomą można wykonać dopiero po 15 roku życia. Córka coraz bardziej wstydzi się swojej wady, tym bardziej że odpowiedzi na pytanie, dlaczego to spotkało właśnie ją, nie pozna nigdy... Koszt protezy jest dla nas bardzo duży, ale chęć spełnienia marzenia Pauliny jest jeszcze większa! Prosimy, pomóż, sami nie damy rady... - apeluje rodzina Pauliny.

Na platformie siepomaga.pl utworzono zbiórkę na zakup protezy - www.siepomaga.pl/paulina-kunowska. Do sumy, która pomoże Paulinie spełnić marzenie potrzeba jeszcze około 66 tys. zł. Liczy się każda złotówka.

Z apelem o wsparcie akcji zwrócił się do mieszkańców gminy również żukowski samorząd.

- Mieszkańcy gminy Żukowo niejednokrotnie pokazali, że gdy tylko zachodzi potrzeba, chętnie pomagają. To jest właśnie jedna z tych chwil, gdy potrzebna jest pomóc wielu z nas. Serdecznie zachęcam do wsparcia tego celu. Jestem przekonany, że razem możemy zdziałać naprawdę dużo - podkreśla Wojciech Kankowski, burmistrz gminy Żukowo.

Paulinie można też pomóc przekazując 1proc. podatku. To nic nie kosztuje. Wystarczy w deklaracji PIT w odpowiednim miejscu wpisać nr KRS: 0000037904 i w rubryce cel szczegółowy 1%: 34813 Paulina Kunowska.

Chętni mogą też przekazywać dary na licytację, prowadzoną na Facebooku w grupie "Pomoc- aukcje charytatywne" lub tam coś zakupić i wesprzeć w ten sposób zakup protezy. Aukcje dla Pauliny oznaczone są #SprawnoscDlaPauliny.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.