W Stężycy ma powstać liceum mistrzostwa sportowego

poniedziałek, 25 lutego 2019 r., 12:16
fot. internet/www.pixabay.com

Czy Stężyca stanie się w przyszłości kuźnią talentów sportowych? Stężycki samorząd we wrześniu planuje otworzyć tam liceum ogólnokształcące mistrzostwa sportowego. Dla młodzieży, która uczy się w klasach sportowych szkoły podstawowej i dawnego gimnazjum będzie to szansa na dalszy rozwój. Szkoła ma być finansowana z budżetu gminy Stężyca.

Na piątkowej sesji rada powiatu kartuskiego przyjęła uchwałę w sprawie zawarcia z gminą Stężyca porozumienia dotyczącego założenia przez nią liceum mistrzostwa sportowego.

Liceum funkcjonowałoby w Zespole Kształcenia i Wychowania w Stężycy. W placówce tej działa sześć oddziałów sportowych o profilach piłka siatkowa i piłka nożna. Ich uczniowie są członkami prowadzonych przez gminę klubów sportowych Raduni Stężyca i GKS Wieżycy Stężyca.

- Młodzież osiąga wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym i nie tylko, zdobywa podium we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym. Powołane do życia liceum umożliwi uczniom kontynuowanie swojej pasji i rozwijanie talentu w miejscowością, gdzie mają już swoją bazę sportową i jednocześnie będą spełniać obowiązek nauki bez konieczności oddalenia się od domu - napisano w uzasadnieniu uchwały.

W dokumencie podkreślono również, że gmina posiada odpowiednie obiekty oraz urządzenia sportowe niezbędne do prowadzenia szkolenia sportowego tj. halę widowiskowo-sportową, orlik, boisko ze sztuczną nawierzchnią, boisko z naturalną trawą oraz bieżnię.

Szkoła ma być finansowana ze środków gminy Stężyca. Liceum miałoby rozpocząć działalność od nowego roku szkolnego 2019/2020. Początkowo funkcjonować w nim będą dwa oddziały klas pierwszych - jeden na podbudowie dotychczasowego gimnazjum, drugi po nowej ośmioletniej szkole podstawowej.

We wtorek o godz. 12 podczas sesji stężyckiej rady gminy nastąpi podpisanie porozumienia z starostą kartuskim w sprawie utworzenia Liceum Ogólnokształcącego w Stężycy Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.