Wsiadł za kierownicę po użyciu alkoholu. W aucie była czwórka dzieci

środa, 27 lutego 2019 r., 10:12
fot. archiwum

Kartuscy policjanci we wtorkowe popołudnie zatrzymali w Somoninie 38-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego. Mężczyzna nie tylko złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, ale też był w stanie po użyciu alkoholu i popełnił szereg wykroczeń. W aucie prócz kierowcy i pasażera znajdowało się czworo dzieci.

We wtorek około godz. 13 w Somoninie podczas patrolu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zatrzymali do kontroli pojazd marki opel. Kierujący pojazdem i pasażer nie korzystali podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa.

W trakcie kontroli okazało się, że 38-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, który kierował pojazdem nie posiada uprawnień do kierowania samochodami. Sąd orzekł wobec niego zakaz prowadzenie wszelkich pojazdów mechanicznych na okres pięciu lat. Oprócz tego okazało się, że w pięcioosobowym samochodzie podróżowało łącznie sześć osób, dwoje dorosłych i czworo dzieci. Znajdujące się w samochodzie dzieci nie były przewożone zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Co więcej, policjanci wyczuli od kierującego alkohol. Po wykonaniu badania alkomatem, okazało się, że mężczyzna kierował będąc po użyciu alkoholu wynoszącym 0,4 promila.

Za popełnione wykroczenia oraz niestosowanie się do zakazu sądowego mężczyźnie grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Oprac. MD-Z
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.