Prolog cyklu Kaszuby Biegają już 9 marca - zapisy trwają

środa, 27 lutego 2019 r., 14:32
fot. archiwum/MD-Z

Sezon biegowy na Kaszubach rozpocznie się oficjalnie już 9 marca. Wówczas w Chwaszczynie odbędzie się prolog do siódmej edycji cyklu Kaszuby Biegają. Uczestnicy imprezy zmierzą się z dwoma dystansami - liczącym pięć i dziesięć kilometrów. Impreza będzie też formą biegowego powitania wiosny oraz uczczenia Dnia Kobiet. Na bieg można zapisać się do 6 marca.

Już 9 marca w Chwaszczynie pojawi się około 600 biegaczy i biegaczek. Odbywające się po raz czwarty wydarzenie będzie tradycyjnie prologiem do siódmej edycji Cyklu Kaszuby Biegają. Impreza będzie też jednocześnie biegowym powitaniem wiosny i nowego sezonu oraz uczczeniem Dnia Kobiet. W związku z tym organizatorzy zachęcają do przygotowania stroju z motywem wiosennym.

- Każdy z uczestników będzie mógł skorzystać z bezpłatnej kawiarenki z ciastkami. Na mecie zawodnicy otrzymają piękny, pamiątkowy medal oraz zostaną zaproszeni na gorący posiłek. Dekorację zawodników poprzedzi ciekawy program artystyczny. Wśród wyróżnionych znajdą się najszybsi w poszczególny kategoriach wiekowych, a także najlepsi zawodnicy i zawodniczki z Chwaszczyna - informują organizatorzy.

Trasa IV Chwaszczyńskiej '10 jest bardzo malownicza. Przebiega przez najładniejsze zakątki sołectwa Chwaszczyno. Dla tych, którzy preferują krótsze dystanse, po raz drugi odbędzie się bieg na pięć kilometrów. Wszyscy pozostali mogą wziąć udział w biegach na 100, 300 m oraz 600 m.

Internetowa rejestracja trwa do 6 marca. Na dystans o długości 10 km można zapisać się tutaj, natomiast na trasę pięciokilometrową tutaj.

Podczas imprezy zostanie przeprowadzona zbiórka nakrętek dla małej Milenki Plichty z Żukowa. Organizatorem imprezy jest Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej przy wsparciu Sołectwa Chwaszczyna. Patronat nad wydarzeniem objęli Mieczysław Struk - Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Wojciech Kankowski - burmistrz gminy Żukowo.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.