Po kredyt gotówkowy udajemy się głównie do banku

piątek, 1 marca 2019 r., 09:32
fot. nadesłane

Polacy chętnie korzystają z zewnętrznych źródeł finansowania - banków, SKOK-ów czy firm pozabankowych. Jednak statystyki pokazują, że największą popularnością cieszą się oferty banków. Sprawdź, dlaczego.

Zgodnie z danymi przedstawionymi przez Biuro Informacji Kredytowej (BIK), czynne zobowiązanie ma ponad 15 mln Polaków. Po wsparcie finansowe sięgają przede wszystkim osoby w wieku 35-44 lata. Chociaż mogą skorzystać z ofert SKOK-ów i firm pozabankowych, wybierają głównie banki - potwierdzają to zapytania w porównywarce Finanse Rankomat.

Po kredyt tylko do banku?

Pożyczka i kredyt to pojęcia często używane zamiennie. Jednak zgodnie z Prawem bankowym, udzielenie kredytu jest czynnością bankową - zarezerwowaną więc wyłącznie dla tych instytucji. Natomiast pożyczka gotówkowa może być udzielona zarówno przez bank, SKOK, firmę pozabankową, a nawet... osobę prywatną.

Dlatego już z założenia kredyt gotówkowy może być zaciągany wyłącznie w banku. Inne instytucje nie mają bowiem prawa do oferowania tego rodzaju produktów finansowych.
Kredyty bankowe przeznaczane są na różne cele. Jak wynika z raportu "Sytuacja na rynku consumer finance", zrealizowanego w pierwszym kwartale 2018 roku przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych i Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH, co czwarty rodak zaciąga kredyt z myślą o zakupie drobnego sprzętu domowego. Spore grono osób potrzebuje pieniędzy na wakacje, organizację świąt czy realizację bieżących wydatków. Natomiast coraz mniej osób przeznacza środki na spłatę innych zobowiązań.

Wsparcie finansowe z banku - z czego wynika popularność?

Zestawiając kredyt z innymi formami finansowania, to jednak kredyt bankowy cieszy się największą popularnością. Wpływa na to kilka czynników.

● Przystępne koszty
Kredyty gotówkowe najczęściej są tańsze niż pożyczki pozabankowe czy pożyczki oferowane przez SKOK-i. Przeglądając kredyty bankowe online na finanse.rankomat.pl, można dotrzeć do ofert z RRSO na poziomie nawet 7,87%. Ponadto niektóre banki proponują promocyjne warunki finansowe, dzięki którym zobowiązanie można zaciągnąć bez żadnych dodatkowych kosztów (RRSO wynosi 0%).

● Bezpieczeństwo
Polacy mają duże zaufanie do banków, dlatego nie boją się zaciągać kredytów właśnie w tych instytucjach.

Jeśli decydujesz się na kredyt gotówkowy, porównaj dostępne oferty. Dzięki temu wybierzesz rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.