Amator Kiełpino poza podium na turnieju Somonino Cup rocznika 2012

piątek, 1 marca 2019 r., 10:27
fot. nadesłane

W sobotę na hali w Kiełpinie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla najmłodszych drużyn juniorskich a mianowicie rocznika 2012 i młodszych. Był to dziewiętnasty turniej z cyklu Somonino Cup, w którym zwycięstwo odniósł zespół z Pruszcza Gdańskiego. Amator Kiełpino znalazł się na czwartej pozycji.

Zawody odbyły się przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino. Udział w nim wzięło 10 drużyn z województwa pomorskiego podzielonych na dwie grupy.

W grupie A prym wiodła drużyna UKS Dragon Bojano, która zdobywając komplet 12 pkt bez straty gola wygrała grupę. Obok niej awans do ćwierćfinałów uzyskały zespoły AS Piłeczki Pruszcz Gdański (9 pkt), Amatora Kiełpino (6 pkt) oraz Aniołków Rumia (3 pkt). Natomiast piąty KP II Starogard Gdański (0 pkt) zagrał o dziewiąte miejsce.

Grupę B wygrała ekipa AP Piekarczyk Elbląg (10 pkt) wyprzedzając AP Tczew (9 pkt), KP Starogard Gdański (7 pkt) oraz UKS Byki Słupsk (3 pkt) uzyskując tym samym awans do ¼ finału. Drużyna GTs Przywidz (0 pkt) uzyskała możliwość gry o dziewiąte miejsce.

Faza pucharowa turnieju rozpoczęła się od meczu o dziewiąte miejsce, w którym po remisie 0:0 w rzutach karnych KP II Starogard Gdański pokonał GTS Przywidz 1:0.

Kolejnym etapem były mecze ćwierćfinałowe. W pierwszym meczu faworyt UKS Dragon Bojano napotkał niespodziewany spory opór UKS Byków Słupsk wygrywając ostatecznie 1:0. W drugim spotkaniu doszło do małej niespodzianki, gdyż wyżej notowana po fazie grupowej AP Tczew po remisie 1:1 przegrała w rzutach karnych z Amatorem Kiełpino 0:2. Następnie AS Piłeczka Pruszcz Gdański po zaciętej walce pokonała drużynę KP Starogard Gdański 1:0. W ostatnim meczu AP Piekarczyk Elbląg pewnie wygrał z dziewczynkami z Aniołków Rumia 3:0.

W meczach o miejsca 5-8 wpierw po remisie 2:2 AP Tczew pokonał w serii rzutów karnych UKS Byki Słupsk 1:0, a następnie KP Starogard Gdański pokonał Aniołki Rumia 4:1.

Mecze półfinałowe zgodnie z oczekiwaniami stały na wysokim poziomie. Wpierw doszło do rewanżu za mecz w fazie grupowej i historia powtórzyła się, gdyż UKS Dragon Bojano po wyrównanym meczu pokonał gospodarzy Amator Kiełpino 1:0. W drugim meczu niespodziewanie łatwo AS Piłeczka Pruszcz Gdański wygrała z AP Piekarczyk Elbląg 4:1.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme nie padły żadne bramki i w rzutach karnych UKS Byki Słupsk pokonały Aniołki Rumia 2:0. Miejsce piąte zajął KP Starogard Gdański pokonując 2:0 AP Tczew. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy AP Piekarczyk Elbląg pokonując Amatora Kiełpino 2:1.

W finale spotkały się drużyny, które rywalizowały już w fazie grupowej. Mecz stał na wysokim poziomie i AS Piłeczka Pruszcz Gdański udanie zrewanżowała się za porażkę w pierwszym meczu wygrywając z UKS Dragon Bojano 1:0.

Składy medalistów:

1. AS Piłeczka Pruszcz Gdański - Kacper Gardzielewski, Nikodem Kellas, Kacper Mateja, Antoni Pyż (9), Tymon Kruszewski (1), Franciszek Waniuga (2), Ksawery Lenartowicz (2), Jan Włodarczyk (2), Jakub Kwias

2. UKS Dragon Bojano - Artur Potrykus (9), Rafał Polaszek, Kuba Garbowski, Nikodem Okarmus, Wojciech Janiszewski (1), Ksawery Tomczyk (5), Tymon Szydłowski (1), Jan Pietruczenik (1)

3. AP Piekarczyk Elbląg - Kornel Rogoz (10), Szymon Mierzejewski (1), Aleksander Giedziun, Dominik Kujawski (1), Antoni Zięba, Tomasz Fil

Klasyfikacja końcowa:
1. AS Piłeczka Pruszcz Gdański
2. UKS Dragon Bojano
3. AP Piekarczyk Ebląg
4. Amator Kiełpino
5. KP Starogard Gdański
6. AP Tczew
7. UKS Byki Słupsk
8. Aniołki Rumia
9. KP II Starogard Gdański
10. GTS Przywidz

Wyróżnienia indywidualne:
- król strzelców: Kornel Rogoz (AP Piekarczyk Elbląg)
- najlepszy bramkarz : Kacper Gardzielewski (AS Piłeczka Pruszcz Gdański)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Artur Potrykus (UKS Dragon Bojano)

nadesłane/Mariusz Lamk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.