GAZ BUTLOWY - najlepsza jakość, najlepsza cena! Zadzwoń i zamów!

sobota, 2 marca 2019 r., 10:00
fot. nadesłane

Gaz butlowy stosujemy go przede wszystkim do celów domowych, gotowania na gazie w kuchni czy w terenie. Jest to bardzo wartościowe i wygodne paliwo. Jest bardziej kaloryczny niż gaz ziemny, czy węgiel. Dlatego też należy do jednych z najczęściej używanych paliw w gospodarstwach domowych. Jednak, aby użytkowanie przebiegało bezpiecznie, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy.

Butle gazowe napełnia się jedynie do 85 proc. ich pojemności. Zbyt duża ilość gazu mogła by doprowadzić do wybuchu butli. Nie na napełnia się butli gazowych na stacjach paliw, tak aby nie doszło do ich przepełnienia. Ważna jest też temperatura w jakiej przechowujemy butle. Nie powinna ona przekroczyć 35 st. Celsjusza, gdyż gaz, który w niej się znajduje ma dużą rozszerzalność cieplną. Przepełniona i zbyt wysoka temperatura może doprowadzić do wzrostu ciśnienia i spowodować jej rozerwanie i wybuch. Miejsce gdzie przechowujemy to także bardzo ważna sprawa. Powinno być suche i w miarę wentylowane, butla nie powinno też mieć kontaktu z otwartym ogniem i zaleca się nie stawiania jej bezpośrednio koło urządzeń elektrycznych. Pamiętajmy, że propan-butan jest cięższy niż powietrze i jeżeli butla okaże się nieszczelna, gaz będzie będzie gromadził przy podłodze i stworzy łatwopalną mieszankę. Unikajmy stawiania butli w piwnicach i garażach, poniżej poziomu podłoża. Najlepiej stawiajmy w miejscach gdzie temperatura jest wyższa niż 0 stopni Celsjusza, a podłączając pamiętajmy o odpowiednim ciśnieniu i dopasowaniu reduktora.

W codziennym użytkowaniu butli gazowych kluczową rolę odgrywa bezpieczeństwo. AmeriGas wkłada wiele wysiłku w zagwarantowanie bezpieczeństwa użytkownikom swoich butli. Każdorazowo podczas napełniania butli w rozlewniach AmeriGas, butle i zawory są poddawane komputerowym testom szczelności. Dzięki temu Ty i Twoi bliscy macie pewność, że Wasze butle są bezpieczne. Butle AmeriGas napełniane są gazem, który przechodzi wieloetapowe kontrole jakości prowadzone przez niezależne laboratoria. Dzięki temu płomień nie kopci podczas spalania i nie śmierdzi. Wybierając butlę AmeriGas masz gwarancję, że w butli jest zawsze tyle gazu za ile zapłaciłeś. Dzięki temu możesz na dłużej i bezpieczniej gotować na butli

Stacja PAT-KAR to jedyny dystrybutor gazu AmeriGas w okolicach Kartuz. Oferujemy w sprzedaży butle 11kg AmeriGas propan-butan i butan. Zapewniamy transport (do 10km w rejonie Kartuz) i profesjonalny montaż. Butle można także zakupić bezpośrednio na naszej stacji w Kartuzach, ul. Zamkowa 2.

Zadzwoń i zamów: 799 037 372
Jesteśmy najtańsi w okolicy! Sprawdź naszą jakość!

PAT-KAR Kartuzy to także stacja LPG, wypożyczalnia przyczepek (Kartuzy, ul. Zamkowa 2, tel. 519-159-165)

PAT-KAR GARAGE to warsztat samochodowy, oferujący solidne naprawy mechaniczne w Twoim samochodzie (Kartuzy, ul. Zamkowa 59, tel. 501-629-758)

Serdecznie zapraszamy!

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.