Umowa na przebudowę drogi Sulęczyno-Lemany podpisana

poniedziałek, 4 marca 2019 r., 10:24
fot. AL

Jeszcze w marcu ma ruszyć przebudowa drogi Sulęczyno-Lemany. W poniedziałek odbyło się podpisanie umowy z wykonawcą inwestycji Przedsiębiorstwem Drogowo-Mostowym Dromos z Kartuz, który wykona zadanie za niespełna 2,2 mln zł. Realizacja przedsięwzięcia ma zostać ukończona najpóźniej do połowy sierpnia.

W poniedziałek w Starostwie Powiatowym w Kartuzach odbyło się podpisanie umowy z wykonawcą przebudowy drogi powiatowej relacji Gowidlino - Sulęczyno.

- Jest to zadanie oczekiwane przez gminę Sulęczyno. Od dłuższego czasu mówiliśmy o konieczności przebudowy tej drogi. Cieszę się, że udało nam się ten projekt przygotować i znaleźć wykonawcę. Projekt między innymi zakłada przebudowę drogi na odcinku 962 metrów z poszerzeniem jej nawierzchni do sześciu metrów, budowę ścieżki pieszo-rowerowej o długości 921 metrów, przebudowę dwóch skrzyżowań, budowę chodnika oraz zakup i montaż elementów małej infrastruktury - mówił starosta kartuski Bogdan Łapa.

- Celem realizacji tego przedsięwzięcia jest wzrost atrakcyjności turystycznej Kaszub poprzez budowę odcinka trasy pieszo-rowerowej w ciągu drogi powiatowej Gowidlino-Sulęczyno, a także realizację w ramach projektu kaszubskich ścieżek rowerowych. Jest to więc kolejny etap. Dlatego mając na uwadze rozwój Pomorskiej Kolei Metropolitalnej oraz nasz kierunek rozwoju infrastruktury drogowej, chcielibyśmy połączyć wszystkie gminy ścieżkami rowerowymi - dodawał.

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Dromos z Kartuz. Zadanie zrealizuje za niespełna 2,2 mln zł. Na kwotę składa się dofinansowanie w wysokości 293.393 z Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia Turystyczne Kaszuby oraz wkład gminy Sulęczyno w kwocie 300.000 zł. Pozostałe środki będą pochodziły z budżetu powiatu kartuskiego.

Projekt ma zostać wykonany najpóźniej do 14 sierpnia.

- Biorąc pod uwagę to, że gmina ma charakter typowo turystyczny, będziemy starać się, aby ukończyć zadanie przed wakacjami. Życie niesie jednak sporo niespodzianek i nie mogę tego jednak zadeklarować. Niemniej mogę jedynie zapewnić, że na pewno zakończymy inwestycję do 14 sierpnia - mówił Henryk Pietras, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego Dromos z Kartuz.

Dodajmy, że przetarg udało się rozstrzygnąć na kwotę niższą niż tę określoną w kosztorysie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.