Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani przez policję

poniedziałek, 4 marca 2019 r., 10:27

W miniony weekend kartuscy policjanci zatrzymali na drogach powiatu kartuskiego dwóch nietrzeźwych kierujących. Obaj wsiedli za kierownicę mając w organizmie około dwóch promili alkoholu.

W nocy z soboty na niedzielę około godz. 3 w Kartuzach, wracający do domu policjant po służbie zatrzymał 22-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który kierował volkswagenem mając blisko dwa promile alkoholu w organizmie.

Niespełna godzinę później w Żukowie policjanci zatrzymali 24-latka, który wsiadł za kierownicę mając w organizmie około dwóch promili alkoholu.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne - kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.