Młodzi zapaśnicy Cartusii triumfowali na Pucharze Polski kadetów w Warszawie

poniedziałek, 4 marca 2019 r., 10:49
fot. nadesłane

Zawodnicy drużyny GKS Cartusii pokazali na co ich stać. W miniony weekend w Warszawie odbył się Puchar Polski kadetów rozpoczynający sezon 2019, z którego przywieźli złoty i brązowy medal.

Cartusia w składzie: Gor Hovsepyan, Andrzej Drewa, Dawid Szynszecki, Oliver Godziński i Błażej Miotk, została sklasyfikowana na miejscu 6 - 8 spośród 49 klubów. W turnieju wzięło udział 221 zawodników, którzy stoczyli 372 pojedynki. Pierwsze miejsce w kategorii wagowej do 48kg zajął Gor Hovsepyan, brązowy medal przypadł Andrzejowi Drewa w kat. 60 kg.

Pozostałe miejsca: Dawid Szynszecki - 18 miejsce, Oliver Godziński - 27 miejsce i Błażej Miotk - 18 miejsce. Jak było do przewidzenia zawodnicy z większym doświadczeniem - Gor i Andrzej osiągnęli swoje cele, pozostała trójka przy zmianach kategorii wagowych i wiekowych jeszcze musi okrzepnąć, aby zajmować medalowe pozycje.

Zawody rozegrane zostały w Warszawie na Targówku i oprócz wyłonienia czołówki polskich zawodników w wieku do lat 17, miały za zadanie uczczenie pamięci trenerskiej legendy warszawskich i polskich zapasów - ś.p. Bolesława Dubickiego. Trenerem prowadzącym zawodników Cartusii jest Bartłomiej Pryczkowski.

nadesłane/ GKS Cartusia

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.