Petycję ws. budowy ronda w Kiełpinie poparło już blisko tysiąc osób. Dołącz do nich!

poniedziałek, 4 marca 2019 r., 13:31
fot. archiwum/AL

Już niemal tysiąc osób podpisało się pod petycją budowy ronda w Kiełpinie w obrębie skrzyżowania drogi wojewódzkiej z drogą powiatową. Zbiórka podpisów wciąż trwa. Poprzeć inicjatywę Stowarzyszenia Mieszkańców Kiełpina mogą nie tylko mieszkańcy miejscowości, ale wszyscy użytkownicy drogi, jak również ci, dla których ważne jest bezpieczeństwo uczestników ruchu, zarówno tych zmotoryzowanych, jak i pieszych.

Trwa zbiórka podpisów pod petycją ws. budowy ronda w Kiełpinie. Jak informują wnioskodawca, Stowarzyszenie Mieszkańców Kiełpina, złożono już blisko 700 podpisów online pod petycją Stowarzyszenia Mieszkańców Kiełpina w sprawie budowy ronda na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 224 (ul. Kartuska) z drogą powiatową nr DP1924G (ul. Długa) w Kiełpinie złożono już blisko 700 podpisów online oraz około 300 podpisów na listach papierowych.

Swoje poparcie dla tej inwestycji można wyrazić on-line na stronie www.petycjeonline.com.

Dążenie Stowarzyszenia Mieszkańców Kiełpina do powstania ronda w Kiełpinie to odpowiedź na nieustannie rosnący ruch samochodów osobowych, jak i ciężarowych w obrębie skrzyżowania drogi wojewódzkiej z powiatową w Kiełpinie, co związane jest z bardzo dynamicznym rozwojem i rozrastaniem się okolicznych miejscowości. Jak podnoszą inicjatorzy, nadmierny ruch w tym rejonie jest przyczyną wielu niebezpiecznych sytuacji, w tym licznych wypadków i kolizji - o czym świadczą policyjne i strażackie statystyki.

W obrębie skrzyżowania znajduje się szkoła oraz dwa przystanki autobusowe, co powoduje także znaczny ruch pieszych. Jak argumentują wnioskodawcy, przejścia dla pieszych są ulokowane w zbyt małej odległości od skrzyżowania, nie są oznakowane w wystarczający sposób, przez co stanowią duże zagrożenie dla pieszych. Tworzące się w tym miejscu korki, stanowią dodatkową, dużą uciążliwość dla mieszkańców, którzy chcąc przejechać nawet niewielkie odległości, muszą stać w ogromnych kolejkach - zarówno od strony Kiełpina, jak i od strony Kartuz.

Zdaniem stowarzyszenia, budowa ronda ma wymusić na kierujących zmniejszenie prędkości, co poskutkuje zwiększeniem bezpieczeństwa zarówno dla kierujących pojazdami, jak i pieszych. Wprowadzenie ruchu okrężnego ma też upłynnić ruch pojazdów na skrzyżowaniu, dając równe prawa wszystkim pojazdom wjeżdżającym na skrzyżowanie.

Stowarzyszenie Mieszkańców Kiełpina przygotowało więc petycję ws. budowy ronda, którą skierują do marszałka województwa pomorskiego oraz starosty kartuskiego.

Z pełną treścią petycji można zapoznać się tutaj.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.