Zatrzymano sprawców pobicia 19-latka w Brodnicy Górnej

wtorek, 5 marca 2019 r., 12:52
fot. internet/KWP Gdańsk

Do ośmiu lat pozbawienia wolności grozi sprawcom pobicia 19-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego. Mężczyzna w stanie zagrażającym życiu trafił do szpitala. Do zdarzenia doszło w minioną środę, w piątek podejrzanych zatrzymała policja. Odpowiedzialni za czyn 19-latek i 23-latek najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Do sprawy zatrzymano też 19-latkę, która odpowie za podżeganie do przestępstwa.

W środę, 27 lutego w Brodnicy Górnej doszło do brutalnego pobicia młodego mieszkańca powiatu kartuskiego. Jak ustalili policjanci, młoda kobieta zwabiła pokrzywdzonego w wyznaczone miejsce, gdzie napadło na niego dwóch mężczyzn w wieku 19 i 23 lat. Sprawcy pobili pokrzywdzonego, doprowadzając do ciężkich uszkodzeń ciała. Młoda mieszkanka powiatu kartuskiego przyglądała się wszystkiemu. Prawdopodobnym motywem ich działania była zazdrość o dziewczynę.

- Od początku sprawą zajmowali się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach i ościennych komisariatów. Policjanci zabezpieczyli ślady, dokumentacje medyczną oraz przesłuchali szereg osób mogących mieć informacje na temat tego zdarzenia. Po przeanalizowaniu zebranego materiału ustalono, że podejrzanymi są 19 i 23-letni mieszkańcy powiatu kartuskiego. Ponadto do sprawy została zatrzymana 19-letnia dziewczyna, która współpracowała w oprawcami - informuje KWP Gdańsk.

Podejrzani zostali zatrzymani przez mundurowych z Kartuz i Sierakowic w piątek. Śledczy przedstawili zatrzymanym mężczyznom zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za ten czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Kobieta odpowie natomiast za podżeganie do przestępstwa. Grozi za to taka sama kara jak za dokonanie czynu.

W sobotę, 2 marca, Prokurator Rejonowy w Kartuzach zastosował wobec 19-letniej zatrzymanej środek zapobiegawczy w postaci dozoru i zakazu kontaktowania się oraz zbliżania się do pokrzywdzonego. W niedzielę sąd na wniosek prokuratora i policjantów zadecydował, że mężczyźni, najbliższe trzy miesiące spędzą za kratami aresztu śledczego.

Oprac. MD-Z
Info: KWP Gdańsk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.