Jest pomysł powołania młodzieżowej rady gminy w Kartuzach

środa, 6 marca 2019 r., 16:48
fot. MD-Z

Młodzież w Kartuzach chce mieć wpływ na podejmowanie decyzji jej dotyczących. Grupa kilkudziesięciu młodych osób podpisała się pod pismem do burmistrza Kartuz w sprawie powołania młodzieżowej rady gminy. Takowe istnieją już w Chmielnie oraz w Żukowie.

Inicjatorkami powołania młodzieżowej rady gminy są Marta Goluch i Roksana Rybakowska. W adresowanym do władz gminy piśmie podkreślają, że taki organ będzie mógł mieć realny wpływ na sprawy dotyczące środowisk ludzi młodych. Pod pismem podpisało się prawie 30 młodych osób.

Pracownicy Urzędu Miejskiego już przygotowali pierwszy projekt statutu. Dokument w najbliższych dniach zostanie przedyskutowany z inicjatorkami powołania MRG, a następnie poddany konsultacjom na stronie www.kartuzy.pl. Zainteresowani będą mogli przez siedem dni wnosić uwagi dotyczące zapisów w statucie.

Po zakończeniu konsultacji statut zostanie przedstawiony Komisji Społecznej Rady Miejskiej w Kartuzach, a jego finalna wersja zostanie wypracowana we współpracy z Radnymi.

Zgodę na utworzenie rady na wniosek zainteresowanych środowisk może wyrazić Rada Miejska.

Jak informuje urząd, burmistrz Kartuz zapewni obsługę administracyjną Młodzieżowej Rady Gminy, ustanowi też dla niej opiekuna - osobę posiadającą wyższe wykształcenie pedagogiczne. Będzie też nadzorował procedurę wyborów do tejże rady.

W najbliższym czasie w gminie ma powstać również rada seniorów.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.