Kartuzy. Trwa nabór wniosków o stypendia dla twórców kultury

czwartek, 7 marca 2019 r., 14:56
fot. internet/www.pixabay.com

Nawet 3.000 złotych na realizację swoich pomysłów mogą zdobyć artyści i twórcy kultury mieszkający na terenie gminy Kartuzy. Pieniądze można pozyskać w ramach stypendium kulturalnego przyznawanego przez kartuski samorząd. Wnioski o jego przyznanie składać można do końca marca.

Stypendium może zostać przyznane mieszkańcom gminy zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury lub opieką nad zabytkami. Wsparcie może zostać wykorzystane na realizację przedsięwzięć artystycznych, związanych z upowszechnianiem kultury lub opieką nad zabytkami.

Do wniosku należy dołączyć informacje o istotnych działaniach lub osiągnięciach artystycznych wraz z dokumentami, które mogą je potwierdzić. Mile widziane są również rekomendacje i opinie.

Stypendium jest przyznawane w wysokości 1.000, 2.0000 lub 3.0000 złotych w zależności od tego, jaki jest budżet samego przedsięwzięcia. Stypendium wypłacane jest jednorazowo. Liczba przyznanych stypendiów jest uzależniona od kwoty, którą na ten cel zaplanowano w budżecie na dany rok.

Wypełniony wniosek o stypendium wraz z opisem przedsięwzięcia oraz jego kosztorysem można składać osobiście do 31 marca do godz. 15:00 w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w Kartuzach lub nadesłać pocztą tradycyjną na adres: Urząd Miejski w Kartuzach, ul. gen. J. Hallera 1, 83-300 Kartuzy.

Formularz wniosku oraz szczegółowy regulamin można pobrać tutaj.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.