Uczniowie z Gowidlina gościli u niemieckich przyjaciół

piątek, 8 marca 2019 r., 11:06
fot. ndesłane

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie realizowała trzecią edycję polsko-niemieckiej wymiany młodzieży. W dniach od 22 lutego do 27 lutego uczniowie z Gowidlina udali się do Unny w Niemczech.

Każde międzynarodowe spotkanie odbywa się pod innym hasłem, temat tegorocznego projektu brzmiał "Kulinarna podróż do Zagłębia Ruhry".

Czternastu uczniów wraz z dwoma opiekunami z Gowidlina poleciało do miasta Dortmundu, skąd udało się do szkoły partnerskiej w Unnie. Celem wymiany było poszerzenie umiejętności komunikowania się w językach obcych oraz poznanie kultury innego kraju przez pryzmat sztuki kulinarnej.

Uczestnicy programu wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez szkołę niemiecką, zwiedzili również Dortmund i Kőln. Projekt dał młodzieży przede wszystkim praktyczną możliwość do wymiany doświadczeń oraz promowania za granicą własnego regionu i kraju.

Wyjazd był darmowy dzięki wsparciu organizacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz dofinansowaniu Wójta Gminy Sierakowice. Koordynatorem projektu ze strony polskiej była Alicja Kuchta.

nadesłane / Szkoła Podstawowa w Gowidlinie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.