Fluiconnecto - jakie usługi oferuje?

piątek, 8 marca 2019 r., 13:43
fot. nadesłane

Fluiconnecto to firma stanowiąca część grupy Manuli. Została założona w 1994 roku, kiedy to Manuli Rubber Industries wykupiła francuskie zakłady Sonatra - ówczesnego lider na rynku hydrauliki. Od tego czasu Fluiconnecto rozwija się niezwykle dynamicznie. Nie tylko na rynku francuskim, ale również w pozostałych krajach europejskich i na innych częściach globu. Fluiconnecto jest obecne na 5 kontynentach i dostarcza swoje usługi w 29 krajach.

Usługi Fluiconnecto

Fluiconnecto dostarcza swoim klientom kompleksowe usługi dedykowane zakładom przemysłowym i nie tylko. W ofercie Fluiconnecto znajduje się również serwisowanie, konserwacja i dystrybucja rozwiązań z zakresu hydrauliki siłowej. Firma współpracuje z topowymi producentami na rynku. Charakteryzuje ją dbałość o wysoką jakość usług i dostarczanie najlepszych dostępnych rozwiązań, które przewyższają nawet międzynarodowe normy.

Regeneracja siłowników

Dobry stan siłowników hydraulicznych powinien mieć na uwadze każdy przedsiębiorca w zakładzie przemysłowym. Od ich sprawności zależy bowiem efektywność pracy całego zakładu, a ich spadki wydajności przekładają się na zwiększenie kosztów związanych z przestojami produkcyjnymi.

Fluiconnecto regeneruje siłowniki teleskopowe, jednotłoczyskowe (jedno i dwukierunkowego działania), dwutłoczyskowe, a także siłowniki pneumatyczne. W zakres prac Fluiconnecto wchodzi:

- wymiana uszczelnień, tłoczysk, rur cylindra i łożysk,
- regeneracja tłoczysk oraz ich chromowanie i szlifowanie,
- drążenie tłoczysk,
- dorabianie ucha cylindra, dławicy,
- testy sprawności siłowników na stanowisku diagnostycznym.

Regeneracja siłowników obejmuje również weryfikacje i ekspertyzę stanu i ewentualnych uszkodzeń sprzętu oraz wysyłkę części z powrotem do klienta.

Utrzymanie ruchu

Wydajna praca zakładu przemysłowego jest uzależniona od sprawności działania urządzeń, które są wykorzystywane do pracy w nim. Przestoje w pracy są nieuniknione, dlatego praca w zakładzie przemysłowym to ciągła walka o utrzymanie ruchu. Pomocy w tym zakresie może przedsiębiorcom udzielić także ekipa Fluiconnecto. Wiedza i doświadczenie serwisantów pomaga zapobiegać problemom niewydajności maszyn w zakładzie przemysłowym, a także szybko weryfikować i naprawiać problemy oraz wdrażać innowacje.

Dzięki Fluiconnecto, zespół firmowy UR może zostać odciążony. Sporym udogodnieniem jest fakt, że specjaliści od Fluiconnecto są dostępni 24 h na dobę. Obecnie firma działa na terenie Śląska, a swoje siedziby ma w Tychach i Gliwicach.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.