Narciarze Cartusii z dobrymi lokatami na 43. Biegu Piastów

sobota, 9 marca 2019 r., 09:17

Na przełomie lutego i marca narciarze związani z Cartusią uczestniczyli w odbywającym się w Jakuszycach Festiwalu Narciarstwa Biegowego, w ramach którego rozgrywany był 43 Bieg Piastów. W ośmiu biegach wzięła udział blisko 5486 narciarzy. Udany start w trzech biegach zaliczył Rafał Koryciński reprezentujący Kartuzy.

Wszystkie osiem biegów było przeprowadzone na różnych dystansach, począwszy od 6 km, po zaliczane do Worldloppet 50 i 25 km -"klasykiem" oraz 30 km -"łyżwą". Ukończyła je rekordowa ilość blisko 5486 narciarzy. Ponadto rozegrano dwa biegi dziecięce.

Kartuscy narciarze wystartowali w sześciu biegach. Rafał Koryciński w biegu na dystansie 25km w stylu klasycznym, który ukończyło rekordowa ilość 1711 narciarzy zajął 29 miejsce. W "Nocnej 11" był 8, a w jedynym biegu w stylu dowolnym na dystansie 30km zajął 26 miejsce.

W "Rodzinnej 11" który ukończyło 476 narciarzy:

19 miejsce - Damian Merchel
23 miejsce - Janusz Meissner
39 miejsce - Paulina Myszk (8 wśród kobiet)
40 miejsce - Klaudia Merchel (9 wśród kobiet)
45 miejsce - Bartek Koszałka
126 miejsce - Natalia Myszk (debiut w Biegu Piastów)
W tym biegu dziewczyny w swojej kategorii wiekowej do 19 lat zajęły 1 i 2 miejsce.

W III Memoriale Stanisława Michonia na dystansie 15 km, który ukończyło 405 narciarzy:

43 miejsce - Janusz Meissner
56 miejsce - Damian Merchel
74 miejsce - Bartek Koszałka
76 miejsce - Klaudia Merchel
97 miejsce - Paulina Myszk
W tym biegu Klaudia i Damian zajęli trzecie miejsca w kategorii wiek do 19 lat.

W biegu głównym na dystansie 50 km klasykiem który ukończyło 1592 narciarzy na miejscu 558 finiszował Bartłomiej Madej.

- Uczestniczenie w największej w Polsce zimowej imprezie masowej, w której brali udział przedstawiciele z 31 krajów z całego świata było możliwe dzięki wsparciu Powiatu Kartuskiego oraz Gminy Kartuzy. - zaznacza Janusz Meissner.