Kartuzy. Międzyszkolny konkurs czytelniczy o życiu i twórczości H. Ch. Andersena rozstrzygnięty

sobota, 9 marca 2019 r., 10:28
fot. nadesłane

Biblioteka szkolna w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach po raz kolejny zorganizowała międzyszkolny konkurs czytelniczy pn."Z baśniami za pan brat. Świat baśni H. Ch. Andersena", którego uczestnicy musieli wykazać się znajomością baśni Hansa Christiana Andersena oraz jego życiorysem. W tym roku do rywalizacji stanęło dziewięć szkół. Największą wiedzą wykazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach.

Poziom wiedzy uczestników o życiu Andersena oraz znajomości jego baśni był naprawdę bardzo wysoki i wyrównany. O kolejności miejsc zadecydowały pojedyncze punkty. Po wyrównanych zmaganiach jury wyłoniło zwycięzców:

1. SP nr 2 w Kartuzach
2. SP nr 2 w Sierakowicach
3. Katolicka Szkoła Podstawowa w Kartuzach

- Cieszy nas fakt, że pomimo łatwego dostępu do ekranizacji dzieł literackich dzieci nadal chcą czytać baśnie. Mamy nadzieję, że ten zapał i chęci będą towarzyszyć im przez całe życie - mówi pani Karolina Klinkosz, organizatorka konkursu.

nadesłane

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.