OSP Sierakowice najlepsze w pomorskiej halówce strażaków-ochotników

sobota, 9 marca 2019 r., 19:48
fot. AL

Ochotnicy z Sierakowic po raz kolejny okazali się najlepsi w Wojewódzkim Turnieju Piłki Halowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Na swoim terenie podczas sobotnich zmagań pokonali rywali, wznosząc tym samym drugi raz z rzędu puchar zwycięzców. Wicemistrzami Pomorza zostali strażacy z Grabowa Kościerskiego.

Za nami zmagania strażaków-ochotników z terenu województwa pomorskiego w piłce halowej. Gospodarzem tegorocznej rywalizacji była Ochotnicza Straż Pożarna w Sierakowicach, drużyna której w ubiegłym roku wywalczyło mistrzostwo Polski.

Powitania dziewięciu drużyn reprezentujących jednostki OSP z całego Pomorza dokonali dyrektor Zarządu Wykonawczego ZOSP RP w Gdańsku Edmund Kwidziński, prezes Zarządu Gminnego ZOSP w Sierakowicach Zbigniew Kostuch oraz wójt gminy Sierakowice Tadeusz Kobiela.

- Chciałbym wyrazić swoje uznanie, że pomimo nawału obowiązków i służby, macie jeszcze czas na sport. Dla każdego samorządowca strażak-ochotnik to skarb. Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi jest waszą pasją. Każdy strażak, aby był sprawny podczas akcji, musi mieć odpowiednią tężyznę fizyczną, Żadne łamagi w straży być nie mogą. Wy sobie radzicie, bo dbacie też o tę tężyznę fizyczną. Takie turnieje, jak ten, mają też na celu pokazanie waszego fizycznego przygotowania do strażackiej służby. Życzę powodzenia w rywalizacji i szczęścia w strażackiej służbie - zaznaczał wójt Tadeusz Kobiela.

O miano najlepszego strażackiego teamu w województwie pomorskim w sobotę na hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierakowicach walczyły drużyny: OSP Sierakowice (powiat kartuski), OSP Sulęczyno (powiat kartuski), OSP Grabowo Kościerskie (powiat kościerski), OSP Rychnowy (powiat człuchowski), OSP Podwilczyn (powiat słupski), OSP Stogi (powiat malborski), OSP Wierzchucino (powiat pucki), OSP Łebunia (powiat lęborski) oraz OSP Zelewo (powiat wejherowski).

Liderem grupy A został team OSP Stogi z wynikiem 10 pkt, tuż za nim uplasowała się drużyna OSP Podwilczyn z dorobkiem 9 pkt. W grupie najlepszymi reprezentacjami okazały się ekipy OSP Sierakowice i OSP Grabowo Kościerskie, uzyskując po 7 pkt.

W półfinale Grabowo Kościerskie pokonało OSP Stogi 2:0, a OSP Podwilczyn uległ teamowi OSP Sierakowice 1:2. W meczu o trzecie miejsce zdecydowanie zwyciężyła drużyna OSP Podwilczyn, pokonując OSP Stogi 6:1. W finale natomiast OSP Sierakowice wygrało z OSP Grabowo 3:0.

Tym samym puchar zwycięzców drugi raz z rzędu wznieśli strażacy z OSP Sierakowice. Wicemistrzami Pomorza zostali ochotnicy z OSP Grabowo Kościerskie. Trzecie miejsce na podium zajęli druhowie z OSP Podwilczyn.

Organizatorem turnieju był Zarząd Wojewódzki Związku OSP RP w Gdańsku przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Sierakowicach i gminą Sierakowice.

Wyniki VI Wojewódzkiego Turnieju Piłki Halowej Ochotniczej Straży Pożarnej:
1. miejsce - OSP Strażak Sierakowice
2. miejsce - OSP Grabowo Kościerskie
3. miejsce - OSP Podwilczyn
4. miejsce - OSP Stogi

nagroda fair play - drużyna OSP Wierzchucino
najlepszy bramkarz - Mariusz Smutek (OSP Podwilczyn)
najlepszy strzelec - Gracjan Szutenberg (OSP Strażak Sierakowice)
najlepszy zawodnik turnieju - Bartosz Bida (OSP Grabowo Kościerskie)

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.