Setki biegaczy powitały wiosnę w Chwaszczynie - prolog cyklu Kaszuby Biegają 2019

sobota, 9 marca 2019 r., 20:11
fot. MD-Z

W sobotnie przedpołudnie w Chwaszczynie zainaugurowano kolejny sezon biegowy. Chwaszczyńska '10 to prolog cyklu Kaszuby Biegają. Prócz biegu głównego zawodnicy zmierzyć się też mogli z dystansem na pięć kilometrów oraz biegami towarzyszącymi. W biegu głównym wystartowało ponad 470 osób. W biegu na 5 km metę pierwszy przekroczył Paweł Folta z Malborka. Wśród Pań zwyciężyła Katarzyna Klahs z Krokowej. IV Chwaszczyńską '10 zwyciężyli Patryk Błaszczyk z Ustki oraz Ewelina Paprocka z Luzina.

W tegorocznym prologu Cyklu Kaszuby Biegają wystartowało łącznie 721 osób. Już po raz czwarty w Chwaszczynie zorganizowano Chwaszczyńską '10, po raz drugi natomiast bieg na pięć kilometrów.

- Ta liczba uczestników była dla nas niezwykłą niespodzianką. Bardzo się cieszę, że aż 721 osób postanowiło rozpocząć sezon biegowy razem z nami - razem z Kaszuby Biegają. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Radzie Sołeckiej z Chwaszczyna na czele z Sołtys - Aleksandrą Nosel, Gminie Żukowo, Straży Pożarnej, Policji, służbom medycznym, sponsorom, mediom i wszystkim tym, bez których ta impreza nie cieszyłaby się tak pozytywnymi komentarzami jakie spływają w naszą, jako organizatorów stronę - powiedział Henryk Miotk, dyrektor cyklu Kaszuby Biegają.

Jak podkreślają organizatorzy cyklu, pokonanie trasy nie było łatwe ze względu na warunki pogodowe, natomiast satysfakcja z ukończenia biegu była ogromna.

- Oj działo się, działo. I jak widać deszcz nam biegaczom nie przeszkadza, bo dla tak wspaniałych ludzi i organizatorów chce się biec- - mówi jedna z biegaczek Bogumiła Trojanowska, podsumowując swój pierwszy bieg w sezonie.

Wśród uczestników imprezy rozlosowano nagrody m.in. telewizor i wyciskarkę wolnoobrotową.

IV Chwaszczyńska ’10 to prolog tegorocznej VII edycji Cyklu Kaszuby Biegają. Oficjalne rozpoczęcie, inauguracja, cyklu już 7 kwietnia w Somoninie.

Wyniki biegu na 10 km - mężczyźni:

1. miejsce - Patryk Błaszczyk
2. miejsce - Grzegorz Kujawski
3. miejsce - Wojciech Labudda
4. miejsce - Tomasz Bagrowski
5. miejsce - Adrian Przybyła

Wyniki biegu na 10 km - kobiety:

1. miejsce - Marta Łagownik
2. miejsce - Ewelina Paprocka
3. miejsce - Aleksandra Baranowska-Trzasko
4. miejsce - Natalia Ruchlewicz
5. miejsce - Agnieszka Czoska

Wyniki biegu na 5 km - mężczyźni:

1. miejsce - Paweł Folta
2. miejsce - Michał Wojnowski
3. miejsce - Rafał Stasiukiewicz
4. miejsce - Michał Trębacz
5. miejsce - Andrzej Sobkowiak


Wyniki biegu na 5 km - kobiety:

1. miejsce - Katarzyna Khlas
2. miejsce - Joanna Dziewiatowska
3. miejsce - Wiktoria Naczk
4. miejsce - Mariola Stańco
5. miejsce - Oliwia Szlagowska

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.