Strażacy uczcili święto mieszkanek Prokowa

niedziela, 10 marca 2019 r., 08:20
fot. AL

Życzenia, kwiaty i słodkie niespodzianki czekały na panie, które odpowiedziały na zaproszenie zarządu OSP Prokowo. W sobotę w tamtejszej strażnicy już po raz czwarty świętowano bowiem Dzień Kobiet.

Uroczystość z okazji Dnia Kobiet w prokowskiej strażnicy to już wieloletnia tradycja. W 2016 roku z inicjatywy prezes jednostki Kariny Lewińskiej powrócono do niej. I tak już po raz czwarty w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Prokowie przy wspólnym stole zasiadły mieszkanki sołectwa, by świętować z okazji swojego święta przypadającego 8 marca.

- Szanowne panie, jak śpiewał Eugeniusz Bodo "Tylko spojrzeć się w krąg, tyle pól, lasów i łąk, na słoneczku się mieni i lśni, aż porywa i rwie, takie piękne są wsie, lecz piękniejsze są bardziej od tych wsi: Kochane baby, ach te baby!". Wszystkim paniom życzę miłości, zdrowia, szczęścia, pomyślności. Bądźcie zawsze kochane i uśmiechnięte, pamiętajcie o sobie. Wszystkiego najlepszego - życzyła Karina Lewińska, prezes OSP Prokowo.

Celem spotkania była integracja środowiska, okazja dla pań, by wyjść z domu, spotkać się ze znajomymi i mile spędzić czas. A ten spędzony w sobotni wieczór w strażackich murach bez wątpienia należał do udanych i wyjątkowych. Gdy panie zasiadły przy stole, w rolę kelnerów wcielili się panowie, którzy z uśmiechem na ustach obsługiwali świętujące kobiety i obdarowali każdą z nich kwiatkiem.

Dziewięcioro uczestników spotkania, którzy wylosowali szczęśliwy los, opuściło dodatkowo spotkanie z upominkami.

W gronie zaproszonych gości znalazł się między innymi sołtys Prokowa Jarosław Dawidowski, który również obdarował panie kwiatami.

Jak to zwykle bywa, wszystko co dobre, szybko się kończy. Tegoroczny Dzień Kobiet z OSP Prokowo przeszedł już do historii, ale jak zapewniają strażacy, kolejne spotkanie już za rok.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.