Julia Gruchała i Marcin Kowalski najlepsi na Pomorzu w biegach przełajowych

poniedziałek, 11 marca 2019 r., 10:29
fot. nadesłane

W sobotnie popołudnie w Człuchowie odbyły się Mistrzostwa Okręgu U16, U18, U20 w biegach przełajowych. Zawodniczka Akademii Biegowej w Kartuzach Julia Gruchała oraz Marcin Kowalski z GKS Żukowa stanęli na najwyższym stopniu podium w swoich kategoriach.

Zawodnicza Akademii Biegowej Kartuzy, ubiegłoroczna wicemistrzyni Polski młodziczek, wystartowała na dystansie 1,5 km. Po niespełna 800 metrach Julia zaczęła nadawać ton rywalizacji. Ostatecznie o zwycięstwie decydował sprinterski pojedynek, jaki stoczyła Gruchała ze swoją imienniczką Julią Mikołajewską z GKS Żukowo. Po niezwykle emocjonującym finiszu Julia Gruchała okazała się być szybsza o dwie sekundy od Żukowianki kończąc bieg z wynikiem 5'35.

Wysokie lokaty uzyskali zawodnicy GKS Żukowa. Zwycięski start zaliczył Marcin Kowalski. Jako pierwszy ukończył bieg na dystansie 3 km w kategorii juniorów z czasem 8'49. Na czwartej pozycji w tej samej kategorii uplasował się Patryk Groth z czasem 9'13. Z kolei Weronika Mikołajewska w kategorii juniorek na trasie 2 km znalazła się tuż za podium na czwartym miejscu z czasem 7'12.

- W biegach towarzyszących bardzo dobrze spisała się Zofia Dawidowska, zajmując na dystansie 850 m wśród 10 latek 11 lokatę. Swój biegowy debiut zaliczył także młodzik Jakub Domaros. - relacjonuje trener Akademii Biegowej Kartuzy Karol Nowakowski.

Z kolei w Chwaszczynie świetne zaprezentowali się pozostali zawodnicy z grupy młodzieżowej. Jakub Benka na dystansie 5 km uplasował się na trzecim miejscu w kategorii wiekowej z wynikiem 19:18.

W sobotę, 30 marca, tym razem na Kaszubach odbędą się kolejne zawody przełajowe - Międzywojewódzkie Mistrzostwa młodzików i juniorów. Makroregion odbędzie się na terenie ośrodka wczasowego w Garczynie.


Wyniki z Mistrzostw województwa Pomorskiego w biegach przełajowych: https://pomozla.com.pl/

Oprac. SG
nadesłane/Karol Nowakowski

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.