Jak porównać oferty kredytowe?

wtorek, 12 marca 2019 r., 08:42
fot. nadesłane

Analiza ofert kredytowych może przyprawić niektórych o zawrót głowy. Osoby nie będące biegłe w kwestiach związanych z bankowością nie mają wprawy w czytaniu wszelkich specyficznych zapisów, które czasami nie są najprostsze w interpretacji. Dlatego zwraca się uwagę na pojawiające się w różnych miejscach oferty, jednak do kwestii ich porównywania czasem zabiera się dość długo. W gruncie rzeczy jednak wszystko nie jest wcale tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Źródła informacji o kredytach

Trzeba pamiętać, że banki prowadzą usługi dedykowane normalnym ludziom, nie tylko tym z dziedziny finansów i bankowości. Oferty również komponowane są tak, aby były zrozumiałe przez tak zwanego przeciętnego odbiorcę.

Można się z nimi zapoznać przynajmniej w kilku miejscach:

• osobiście, w siedzibie banku
• poprzez formularze kontaktowe
• informacje ofertowe zawarte na stronach poszczególnych banków
• oficjalne broszury marketingowe
• za pośrednictwem doradców finansowych
• Wiele ofert w jednym miejscu

Wszystkie te źródła zawierają informacje obiektywne i aktualne. Wymagają jednak samodzielnego ich zestawienia i porównania, gdyż w każdym miejscu spośród wyżej wymienionych (poza osobą doradcy finansowego) są to oferty pojedyncze - komunikowane przez każdy z banków, wiadome jest więc, że nie odnoszą się one do konkurencyjnych marek.

Dodatkowym źródłem są jeszcze strony zawierające porównania aktualnych ofert, pochodzących z różnych przedsiębiorstw bankowych, takie jak https://www.banksecrets.eu/da/. Dzięki temu ma się w jednym miejscu oferty różnych przedstawicieli, można więc dotrzeć także do tych, które samodzielnie szukając by się pominęło, na przykład przez zapomnienie o którymś z banków. Tutaj ma się czytelnie podane wszystkie podstawowe informacje, takie jak maksymalna kwota pożyczki, okres, na który możemy zaciągnąć środki i jaki będziemy mieli na ich spłatę, rzeczywisty roczny koszt opracowania oraz minimalny wiek kredytobiorcy. Można więc łatwo dokonać chociaż wstępnej selekcji.

Więcej: https://www.rp.pl/Banki/180809628-Darmowe-konta-bankowe-to-juz-obowiazek.html

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.