Chwaszczyno. Przepakowywali narkotyki na parkingu. Dwaj mężczyźni zatrzymani

wtorek, 12 marca 2019 r., 13:50
fot. nadesłane/KWP Gdańsk

43-letni i 55-letni mężczyźni odpowiedzą za wprowadzenie do obrotu znacznej ilości narkotyków. Zostali zatrzymani w sobotę, na gorącym uczynku, na jednym z parkingów w Chwaszczynie, gdzie przeprowadzali transakcję narkotyków. Łącznie zabezpieczono u nich 23 kg narkotyków.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową i Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wraz z wejherowskimi kryminalnymi zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków.

- Zatrzymani mężczyźni w sobotę na jednym z parkingów w Chwaszczynie przeprowadzili transakcję narkotykową. Funkcjonariusze zatrzymali ich na gorącym uczynku, w bagażniku jednego z nich zabezpieczyli dwa pakunki, w których było prawie 8 kg marihuany - podaje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

- Kryminalni pracując dalej nad sprawą ustalili miejsce przechowywania narkotyków oraz zlikwidowali magazyn narkotykowy, należący do zatrzymanego 43-latka. Mężczyzna ukrywał nielegalne substancje na jednej z działek rekreacyjnych w Rumi. Środki odurzające schowane były w różnych miejscach na terenie działki, w akcji policjantów wspierał funkcjonariusz Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni z psem "Edkiem" wyszkolonym do wyszukiwania narkotyków. Łącznie kryminalni zabezpieczyli 22 kg marihuany oraz 700 gramów amfetaminy - dodaje zespół prasowy KWP.

43-latek i 55-latek usłyszeli zarzut wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

AL
info. KWP Gdańsk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.