Od dekady szkoła na "Wzgórzu" podnosi kompetencje swoich uczniów na międzynarodowym rynku pracy

wtorek, 12 marca 2019 r., 14:59
fot. AL

6 krajów partnerskich, 10 zrealizowanych projektów, 365 uczniów odbywających praktyki zagraniczne, budżet projektów opiewający na kwotę 812.180,04 Euro - tak w wielkim skrócie można podsumować dziesięcioletnią działalność szkoły na "Wzgórzu" w zakresie podnoszenia kompetencji zawodowych swoich uczniów na międzynarodowym rynku pracy. We wtorek podsumowano dekadę zagranicznych praktyk i staży wychowanków Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach.

Popularne "Wzgórze" to szkoła, która już od 10 lat może poszczycić się realizacją unijnych projektów, dzięki którym ucząca się tam młodzież ma szansę na odbycie stażu poza granicami naszego kraju. Przez ten czas szkoła zyskała sześć partnerskich krajów, zrealizowała dziesięć projektów, w ramach których praktyki zagraniczne odbyło 365 uczniów. Wartość wszystkich projektów to ponad 800 tysięcy Euro.

We wtorek podczas konferencji "Współpraca lokalna i globalna podnosząca kompetencje zawodowe uczniów" podsumowano dziesięcioletnią działalność szkoły na rzecz podnoszenia kompetencji zawodowych uczniów na międzynarodowym rynku pracy. Za nim jednak uczestnicy ostatnich zagranicznych staży odebrali Certyfikaty Europass Mobility, mieli okazję wysłuchać ciekawych prelekcji.

Wśród prelegentów znaleźli się Jacek Zgutczyński (znaczenie IT w dzisiejszych realiach biznesowych), Cezary Tatarczuk - pełnomocnik rektora ds. Wydziału Zarządzania Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni (formy wymiany doświadczeń uczelni z uczniami szkół średnich) oraz dr Natasza Kosakowska-Berezecka z Zakładu Psychologii Międzykulturowej i Psychologii Rodzaju Uniwersytetu Gdańskiego.

Podczas spotkania podpisano też umowy o współpracy w zakresie kształcenia zawodowego Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach z Wyższą Szkołą Administracji i Biznesu w Gdyni oraz firmą Auto Miras z Pępowa.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.