Rebelianci z Kartuz Mistrzami Polski w Kickboxingu kick-light Kadetów

środa, 13 marca 2019 r., 07:26
fot. nadesłane

W dniach 8 - 10 marca w Mysiadle odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu kick-light Kadetów. Kartuscy wojownicy zdobyli cztery medale w tym dwa złote oraz tytuł najlepszego zawodnika, który powędrował do Armina Wilczewskiego.

Ubiegły weekend obfitował w grad medali dla podopiecznych Patryka Zaborowskiego podczas Mistrzostw Polski w grupie wiekowej Kadet. Tytuły Mistrzów Polski zdobyli Armin Wilczewski +69 kg oraz Nikola Zaborowska -46 kg. Zawodnicy utrzymali bardzo dobra dyspozycje sportową potwierdzając swoją przynależność do ścisłej czołówki Polskiego kickboxingu. Rebelianci stoczyli kolejno 4 i 3 walki aby sięgnąć po upragnione złoto. W przypadku Nikoli Zaborowskiej córki szkoleniowca Rebelii Patryka Zaborowskiego to czwarty tytuł mistrzyni Polski natomiast u Armina trzeci wygrany czempionat.

Równie dobrze spisali się Adam Miłosz 52 kg oraz Damian Czaja 32 kg przywożąc na Kaszuby brązowe krążki. Niesamowitych emocji dostarczyli w swoich walkach mieszkaniec Żukowa i Kobysewa którzy ostatecznie przegrali swoje walki półfinałowe z późniejszymi Mistrzami Polski zawodnikami z Gorzowa Wielkopolskiego oraz Legionowa.

Niewiele zabrakło Karinie Pioch z Kartuz oraz Kacprowi Śleszyńskiemu z Szklanej, którzy przegrali swoje ćwierćfinały z przedstawicielami Nowego Dworu Mazowieckiego i Włocławka. Droga tych młodych zawodników się rozpoczyna a debiut w Mistrzostwach Polski w których wystąpiło 278 zawodników z 64 klubów można uznać za udany. Wszyscy zawodnicy zebrali potężny bagaż doświadczenia i po raz kolejny pokazali ze z Kaszubami trzeba się liczyć.

- Dziękujemy sponsorom wyjazdu panom Sebastianowi Miłosz , Arturowi Słabek oraz Robertowi Roda za pomoc w organizacji wyjazdu. - zaznacza Patryk Zaborowski.

Oprac. SG
nadesłane/ Patryk Zaborowski

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.