Z jeziora Osuszyno wyłowiono drugie ciało

środa, 13 marca 2019 r., 09:21
fot. archiwum

We wtorkowy wieczór nurkowie wyłowili z wód jeziora Osuszyno drugie ciało. Policja potwierdza, że denat to drugi z zaginionych - 25-letni Marcin z Kobysewa. Trwają czynności zmierzające do ustalenia okoliczności i przyczyny śmierci dwóch młodych mężczyzn.

Zakończyły się poszukiwania 26-letniego Dawida z Osowej Góry i 25-letniego Marcina z Kobysewa. Mężczyźni zaginęli w połowie stycznia. Z relacji ich bliskich wynikało, że udali się oni na ryby. Kilka dni po wszczęciu poszukiwań, natrafiono na samochód jednego z mężczyzn w okolicach jeziora Osuszyno (gm. Chmielno).

Działania strażaków i policjantów skupiły się więc na przeczesaniu akwenu i jego okolic. Jedną z przyjętych przez śledczych wersji była bowiem taka, że mężczyźni mogli utopić się w jeziorze. Niestety hipoteza ta potwierdziła się. W poniedziałkowy wieczór z wód akwenu wyłowiono ciało 26-letniego Dawida. Dzień później 25-letniego Marcina z Kobysewa.

- Mogę potwierdzić, że we wtorkowy wieczór wyłowiono z jeziora Osuszyno drugie ciało. Denat to zaginiony w styczniu 25-letni Marcin z Kobysewa - potwierdza st. sierż. Daria Olchowik, rzecznik kartuskiej policji.

Trwają czynności zmierzające do ustalenia okoliczności i przyczyny śmierci dwóch mężczyzn.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.