Ekogroszek czy drewno? Dobrać właściwy opał

środa, 13 marca 2019 r., 11:12
Zdjęcie: Adobe, 133235300, Ekogroszek czy drewno? Dobrać właściwy opał Zdjęcie: Adobe, 133235300, Ekogroszek czy drewno? Dobrać właściwy opał fot. Zdjęcie: Adobe, 133235300

Wielu z nas niejednokrotnie zastanawiało się, który materiał do opału wybrać. Czy to na początku sezonu grzewczego, czy w trakcie jego trwania powstają pytania: Lepiej oszczędzić czy cieszyć się niezawodnym i przede wszystkim bezpiecznym ciepłem? I co powinniśmy wybrać, by najlepiej pogodzić oba czynniki? Nie są to z pewnością łatwe zagadnienia, tym bardziej dla osób, które nie miały jeszcze do czynienia z podobną problematyką.

Zastosowanie poszczególnych rodzajów opału

Przed wkroczeniem w każdy nowy sezon grzewczy warto się do niego odpowiednio przygotować i rozważyć wybór opału. Jak to zrobić? Najlepiej rozpocząć od przeanalizowania historii. Oczywiście nie chodzi o lekturę podręczników, a rachunków za ogrzewanie z poprzedniego sezonu.

Należy się zastanowić, co mogło mieć wpływ na te konkretne kwoty. Należy przypomnieć sobie: jaka była zima? Czy opał był zabezpieczony pod względem ilości na cały okres grzewczy? Czy musieliśmy uzupełnić zapasy? Czy wszystkie urządzenia były sprawne? Czy większość czasu spędzaliśmy w domu i nie żałowaliśmy sobie ciepła? Zebranie wszystkich odpowiedzi może wskazać na ciekawe wnioski oraz przyczyny pewnych sytuacji.

Zatem jaki opał stosować? Czym grzać?

Rozwiązań jest kilka. Wykorzystywać można pellet, ekogroszek, węgiel, drewno czy miał węglowy.

Warto rozważyć zakup ekogroszku, który jest produkowany z wysokokalorycznego węgla kamiennego i dostępny najczęściej jako ekogroszek workowany. Jego zaletą jest wysoka wartość opałowa, co jest tożsame z dużą wydajnością przy niższym zużyciu. Cieszy się on niesłabnącą popularnością wśród nabywców, co potwierdza jeden ze składów opału z południa Polski - firma Sambudrol.

Jest to firma współpracująca z największymi w kraju producentami węgla, działa na rynku od trzydziestu lat. Obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i rozwija współpracę wśród odbiorców biznesowych. W szerokiej gamie produktów znajduje się także wysoko notowany w opiniach konsumentów pellet. Uzyskuje się go z biomasy i uchodzi on za jeden z najefektywniejszych materiałów opałowych. Do kotłów tradycyjnych poleca się wysokoenergetyczny węgiel orzech, który uznawany jest wersję ekologiczną, a nawet przyjazną środowisku. Poza wymienionymi już produktami firma proponuje także miał węglowy, koks czy drewno.

W ramach oferty i kompleksowej obsługi Sambudrol zapewnia transport z wykwalifikowanymi kierowcami, co gwarantuje terminową realizację zamówień. Ponadto firma w swej działalności wyraźnie akcentuje politykę wysokiej jakości, przez co zyskuje przewagę na tle konkurencji.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.