Kask na motor 2019

czwartek, 14 marca 2019 r., 10:29
fot. nadesłane

Każdy doświadczony motocyklista czy osoba jeżdżąca od lat na quadzie zgodzi się w jednej kwestii - dobry kask to absolutna podstawa. Kaski motocyklowe tanie być nie mogą, bo nie ma się co oszukiwać - jedynie sprawdzone marki mogą oddać nam odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Na otwartych pojazdach takich jak ścigacze czy quady łatwo o wypadek, a bez odpowiedniej ochrony głowy możemy zapomnieć o szybkim powrocie do zdrowia. Uszkodzenia czaszki, mózgu, kręgów szyjnych - jeden wypadek może zniszczyć ciało do końca życia. Dlatego też warto przypominać na każdym kroku, jak dużo może zmienić zwykły kask na motocykl.

 

Stopień bezpieczeństwa jest oczywiście tylko jednym z najważniejszych aspektów, na które trzeba zwracać uwagę. Innymi są rozmiar i przeznaczenie. Niektórym wystarczy kask motocyklowy otwarty lub kask szczękowy, lecz są one przeznaczone raczej dla osób, które nie przesadzają z prędkością ani nie uprawiają off-roadu. Kask otwarty nigdy nie da takiego zabezpieczenia jak kask integralny, natomiast na pewno będzie wygodniejszy podczas jazdy po mieście. Póki mowa o sprawdzonej marce, nawet otwarty model powinien zdać egzamin. Przeglądając zresztą kaski motocyklowe porównanie łatwo zrobić, zestawiając ze sobą parametry kilku modeli. Jeździmy głównie latem? Może lepiej zadbać i nieco bardziej przewiewny kask? To już drugorzędne szczegóły do indywidualnej oceny, jednak warto o nich pamiętać.
 
Jeśli chodzi o kaski motocyklowe marki mają o tyle duże znaczenie, że świadczą właśnie o jakości. Więksi producenci znacznie więcej czasu poświęcają testom bezpieczeństwa swoich produktów i zależy im na spełnieniu wymogów jak największej liczby certyfikatów. SHARP, DOT, ECE - tych oznaczeń nie dostanie najzwyklejszy kask na motor. Dzięki temu możemy łatwo stwierdzić, które modele w Europie i Stanach Zjednoczonych eksperci uważają za najbezpieczniejsze. Nasze zdrowie jest zbyt ważne, by takie testy przeprowadzać na sobie.
 
Wyjątkowo ciekawe są kaski motocyklowe szczękowe. Tutaj ruchoma część może być wykonana na wiele sposobów i zdecydowanie warto sprawdzić co najmniej kilku producentów przed dokonaniem wyboru. Nie jest to co prawda kask na skuter, ale na motocykl będzie jak znalazł. Z kolei bezpieczniejszą opcją będzie integral. Posiadając taki kask quad i offroadowe wojaże staną się znacznie bezpieczniejsze. Nie da się ukryć, że to niebezpieczne hobby, ale wszystko dla ludzi, póki zachowa się należytą rozwagę.
 
Sprawdź kaski motocyklowe https://www.moto-abc.pl/
 
Przeglądając kaski motocyklowe malowanie jest jednym z aspektów, który najbardziej przyciąga uwagę. Kask motocyklowy damski nie musi być w jasnych odcieniach, a męski to nie tylko czarny i kropka. Wzorów do wyboru jest wiele i warto się temu przyjrzeć, bo jeśli ochrona i wygoda są na wystarczającym poziomie, to właśnie estetyka powinna znaleźć się na kolejnym miejscu. Tutaj można jedynie polecić sklepy z jak największą ofertą, gdzie znajdziemy nawet świetnie wyglądające kaski na skuter. Ba, możemy nawet dopasować pod posiadany przez nas otwarty kask skuter - a nuż się uda i znajdziemy coś pasującego do naszego motocykla. Bądźmy szczerzy - skuter to znacznie mniejszy wydatek niż motor czy quad i dopasowanie go pod porządny kask nie jest czymś zupełnie niecodziennym.
 
W żadnym wypadku nie należy się przejmować "jednorazowością" takiego kasku. To prawda - ich celem jest zaabsorbowanie energii uderzenia przy wypadku, ale nie jest to w końcu coś częstego. Najlepiej do wyboru podchodzić z myślą, że jest to sprzęt na lata. Najważniejsze, żeby dobrze chronić to, co mamy najcenniejszego - zdrowie. Nikt nie chce skończyć na wózku inwalidzkim przy stłuczce, która nie musi nawet wyniknąć z naszego błędu. Wypadki chodzą po ludziach, a kask ma nas przed nimi zabezpieczyć.
 
Kaski motocyklowe najtaniej dostaniemy w pierwszym lepszym sklepie czy u byle sprzedawcy internetowego, ale jak już napisaliśmy wyżej, jest to igranie ze zdrowiem (by nie napisać - ze śmiercią). Wybierając kaski motocyklowe ranking może okazać się bardzo przydatnym narzędziem. Porównywanie odmiennych modeli pozwoli stwierdzić, czy nie przepłacamy za coś, co dostaniemy za znacznie mniejsze pieniądze. Nie ma co ukrywać, taki kask na ścigacza czy kask na quada nie jest małym wydatkiem, ale jest to najmądrzejszy rodzaj inwestycji - we własne bezpieczeństwo.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.