Sierakowice. Ostatni dzwonek, by złożyć wniosek o stypendium

czwartek, 14 marca 2019 r., 13:56
fot. archiwum

Już tylko do piątku, 15 marca uczniowie szkół średnich i studenci mieszkający na terenie gminy Sierakowice mogą składać wnioski o przyznanie stypendium motywacyjnego. Mogą się o nie ubiegać osoby, które osiągnęły wysokie wyniki w nauce w liceach, technikach oraz na uczelniach wyższych.

O stypendium mogą się ubiegać mieszkańcy gminy, którzy uczą się w trybie dziennym w liceum lub technikum oraz osiągnęli minimalną średnią ocen 4,9 (w przypadku technikum) lub 5,0 (w przypadku liceum). Uczniowie powinni do wniosków dołączyć zaświadczenia o średniej z potwierdzeniem dyrektora oraz opinię wychowawcy i wykaz osiągnięć w konkursach i olimpiadach potwierdzone przez dyrektora.

Studenci studiów stacjonarnych, którzy nie ukończyli 25 roku życia i są mieszkańcami gminy również mogą starać się o przyznanie wsparcia. Stypendium może uzyskać osoba, która na studiach na kierunku technicznym (kończących się tytułem inżyniera) uzyskała średnią minimum 4,0, na kierunkach takich jak matematyka, fizyka czy chemia minimum 4,2, a na pozostałych kierunkach minimum 4,7. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie z uczelni potwierdzające, że wnioskujący studiuje oraz wykaz osiągnięć i olimpiad odpowiednio potwierdzonych.

Stypendium przyznawane jest dwa razy do roku za I i II semestr roku szkolnego na okres pięciu miesięcy. Uczniowie liceów i techników otrzymać mogą wsparcie w wysokości 210 zł miesięcznie, natomiast studenci w wysokości 280 zł. Liczba przyznanych stypendiów uzależniona jest od wielkości środków zabezpieczonych w budżecie.

Wnioski należy złożyć do Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Sierakowicach przy ul. Lęborskiej 30 ( w siedzibie urzędu gminy).

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.