Uczennice z "Klasztornej" w finale 22. Konkursu Krasomówczego w Języku Angielskim w Bydgoszczy

piątek, 15 marca 2019 r., 09:55
fot. nadesłane

Wyjątkowy popis umiejętności językowych w Bydgoszczy dały dwie uczennice l Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi na Klasztornej Kaja Karczewska i Marcelina Szwaba, które wzięły udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego w Języku Angielskim.

Przemawianie publiczne to nie lada talent, szczególnie gdy językiem przemowy jest język angielski, a na widowni zasiadają wykładowcy uniwersyteccy i studenci. Taką umiejętnością mogą pochwalić się dwie uczennice z l Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi na Klasztornej Kaja Karczewska i Marcelina Szwaba, które w sobotę w Bydgoszczy dały popis wyjątkowej wiedzy językowej i odwagi, a żeby przed dużą publicznością przedstawić swoją interpretację ambitnego tematu "Natura jest naszym wspólnym językiem".

W następnej części konkursu tego dnia trzeba było zmierzyć się z niełatwymi pytaniami z widowni nawiązującymi do tematu.

- Dziewczyny poradziły sobie doskonale! Ten konkurs jest na bardzo wysokim poziomie, jestem pełna podziwu dla wszystkich jego uczestników. - Z dumą wyznaje ich opiekunka Sabina Kobiela.

To już drugi raz, kiedy "Klasztorna" występuje na finałach Ogólnopolskich Konkursu Krasomówczego w Języku Angielskim. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Oprac. SG
nadesłane/I LO w Kartuzach

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.