Sierakowice. Międzyszkolny Turniej Językowy "English und Deutsch Masters"

piątek, 15 marca 2019 r., 12:29
fot. nadesłane

W czwartek 7 marca w Sierakowicach odbył się Międzyszkolny Turniej Językowy "English und Deutsch Masters" w wersji ECO. W turnieju językowym pod hasłem "Ekologia bez granic", udział wzięli uczniowie z Sierakowic, Linii, Kamienicy Królewskiej, Sulęczyna, Bukowiny i Przywidza.

Z inicjatywy nauczycieli języków obcych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach, odbył się Międzyszkolny Turniej Językowy "English und Deutsch Masters" w wersji ECO.

Celem konkursu było zachęcenie uczniów do nauki języków obcych, kształtowanie umiejętności pracy zespołowej oraz wzbogacenie wiedzy dotyczącej ekologii, rozbudzenie świadomości ekologicznej i szacunku dla środowiska naturalnego, doskonalenie form i metod pracy z młodzieżą uzdolnioną oraz rozwijanie zdrowego współzawodnictwa.

Drużyny reprezentujące poszczególne szkoły rywalizowały między sobą w konkurencjach sprawdzających wiedzę i umiejętności językowe w formie zabawy i quizu. Przed turniejem uczniowie uczyli się słownictwa związanego z przyrodą, ochroną środowiska, pracą, usługami i Sprawiedliwym Handlem (Fair Trade).
Spośród wielu konkurencji uczniowie musieli m.in. rozwiązać zadania do filmu, quizu, zaprezentować swoje prace plastyczne dotyczące ochrony środowiska, przyporządkować słownictwo do ilustracji czy ułożyć historię.

- Turniej pomógł również w wyłonieniu najlepszych lingwistów w rejonie, zmobilizował zdolnych uczniów do działania, poszerzania swojej wiedzy i nabywania nowych umiejętności. Konkurs pokazał również, że w grupie tkwi wielka moc oraz uświadomił wielu uczestnikom, do czego może prowadzić globalizacja, konsumpcjonizm i zanieczyszczenie środowiska. - zaznaczają organizatorzy.

Po wyrównanej rywalizacji pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z SP
w Przywidzu, drugie SP z Sierakowic, zaś trzecie uczniowie z Sulęczyna. Kolejne miejsca zajęli uczniowie z Szkoły Podstawowej w Kamienicy Królewskiej i Linii.

Wszystkie nagrody uczniowie otrzymali z rąk zaproszonych gości: Jolanty Kowalewskiej - st. wizytatora z Delegatury Kuratorium Oświaty w Kościerzynie, Renaty Ropela - Dyrektora Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku oraz Grzegorza Machola - Dyrektora ZSP w Sierakowicach.

Turniej odbywał się pod Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty, Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku i Starosty Powiatu Kartuskiego.

Oprac. SG
nadesłane/M.Leszczyk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.