Wózek widłowy terenowy? Sprawdza się wszędzie!

niedziela, 17 marca 2019 r., 15:39
fot. nadesłane

Jeśli na co dzień pracujesz na wózkach podnośnikowych, to wiesz jak ważny jest odpowiednio dobrany sprzęt. Szczególnie jeśli chodzi o większe urządzenia, takie jak choćby wózek widłowy terenowy.

Wózek widłowy terenowy - czym jest?

Wózek widłowy terenowy jest bardziej wydajną i wielofunkcyjną wersją tradycyjnego widlaka spalinowego (jaki możesz dostać np. tutaj). Tego typu sprzęt jest wielofunkcyjny, szczególnie biorąc pod uwagę możliwość zamontowania w nim dodatkowego osprzętu. Dzięki spalinowemu napędowi, zwykle rozkładanemu na 4 koła, wózek terenowy bardzo łatwo pokonuje wzniesienia oraz porusza się po nierównym czy grząskim gruncie. Te umiejętności zapewniają mu uniwersalność oraz zdecydowanie większą funkcjonalność.

Do jakich prac nadaje się wózek terenowy?

Wózek widłowy terenowy można wykorzystywać do wielu różnego rodzaju prac, które wykonuje się na zewnątrz (zarówno ze względu na gabaryty, jak i spalinowy napęd - tego typu pojazdów nie używa się wewnątrz pomieszczeń). Jest on idealnym rozwiązaniem w branży budowlanej oraz rolnictwie, gdzie sprawdza się nie tylko ze względu na możliwość przemieszczania się po różnych powierzchniach, ale także wielozadaniowość. Dzięki dodatkowym elementom, które można zamontować na wózku zamiast wideł - np. łyżki, pojazd ten z łatwością może transportować sypkie ładunki - takie jak żwir, piasek, gruz czy ziemia, natomiast chwytaki ułatwiają podnoszenie bez siana itp.
Dodatkowo, wózek widłowy terenowy bywa wykorzystywany wszędzie tam, gdzie potrzebny jest wydajny sprzęt, do przenoszenia ładunków o wadze nawet do 8., a w przypadku wybranych modeli - do 10., ton! Ponadto - urządzenie tego typu z łatwością manipuluje ładunkami o różnorodnym gabarycie - np. długimi pniami, czy deskami.
Jeśli prowadzisz tartak czy firmę budowlaną - sprawdź jakie wózki terenowe możesz kupić tutaj!

Ceny wózków widłowych terenowych

Koszt zakupu wózka terenowego zależy od kilku czynników, które należy wziąć pod uwagę. Mowa tu przede wszystkim o:

• marce i modelu pojazdu;
• stanie technicznym i roku produkcji;
• specyfikacji urządzenia (maksymalny udźwig, maksymalna wysokość podnoszenia);
• dodatkowym wyposażeniu (osprzęt, dodatkowe funkcje, udogodnienia, systemy - np. zabezpieczenie dostępu kodem PIN itp);
• długości gwarancji na sprzęt;
• dodatkowym zakresie usług - np. objęcie wózka serwisem w trakcie trwania gwarancji, czy przygotowanie do zarejestrowania.

Podstawowa cena wózka widłowego terenowego rozpoczyna się od ok 120 000zł i rośnie wraz z kolejnymi udogodnieniami. Dla wielu przedsiębiorców, szczególnie gdy ich firmy dysponują ograniczonym kapitałem, jest to zbyt duża kwota, dlatego decydują się oni na szukanie innych rozwiązań.

Wynajem wózków terenowych

Rozwiązaniem alternatywnym dla zakupu nowych wózków terenowych, jest ich wynajem. Jest to zdecydowanie tańsza opcja, która pozwala na użytkowanie sprzętu bez konieczności jego zakupu. Wielu dealerów wózków widłowych ofertę wynajmu pojazdów poszerza o dodatkową możliwość - czyli opcję późniejszego zakupu wynajmowanego sprzętu na atrakcyjnych warunkach finansowych.

Podsumowanie

Wydajny i uniwersalny wózek widłowy terenowy jest sprzętem, który pozytywnie zaskoczy Cię swoją wielofunkcyjnością. Idealnie sprawdzi się w wymagających zadaniach, gdzie niezbędne jest unoszenie i transportowanie nawet kilkutonowych ładunków.
Chcesz wiedzieć więcej o wózkach terenowych? Zajrzyj do artykułu: "Wózek widłowy terenowy - pojazd do zadań specjalnych!", który znajdziesz tu.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.